Infekcje przez dotyk

Sprawa powszechnego stosowania zabezpieczeń przed zakażeniem wirusami i bakteriami stała się ostatnio problemem społecznym. Chodzi bowiem nie tylko o chronienie własnego zdrowia, ale również o zapobieganie przenoszeniu drobnoustrojów chorobotwórczych na osoby o zmniejszonej odporności immunologicznej. Dlatego trzeba wybrać najbardziej skuteczne sposoby na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Najlepiej jeśli będzie to system trójfazowy.

Maseczki ochronne

Emisja wirusów odbywa się najczęściej drogą kropelkową. Znajdują się one w powietrzu wydychanym przez chorą osobę podczas kaszlu, kichania a nawet głośnego mówienia. Transmisję wirusów w znacznym stopniu ograniczają maseczki medyczne. Powinny je na co dzień nosić zarówno osoby zainfekowane, jak też zdrowe. Powstaje w ten sposób podwójna bariera ochronna.

Rękawiczki jednorazowe

Mikroorganizmy przenoszone są z powietrza na całe otoczenie i osadzają się na przedmiotach codziennego użytku. Stamtąd mogą łatwo trafić do dotykających ich osób. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w spory zapas rękawiczek jednorazowych, na przykład w sklepie https://czystyszop.pl/ . W zależności od rodzaju i stopnia precyzji wykonywanych czynności, można wybrać cieńsze lub bardziej wytrzymałe. Szczególnie polecane są rękawiczki jednorazowe dla pracowników służby zdrowia, salonów kosmetycznych, fryzjerskich i tatuażu. Także w aptekach, sklepach spożywczych i barach. Najlepiej aby zakładał je każdy, kto korzysta ze środków komunikacji miejskiej, windy czy pociągu. Po powrocie do domu wyrzuca się jednorazowe rękawiczki do pojemników na śmieci, a po wywiezieniu ich przez służby komunalne, zostają poddane utylizacji.

Odkażanie powierzchni użytkowych

W miejscach publicznych takich jak biura, banki, przedszkola, szkoły, placówki pocztowe, trzeba jak najczęściej przemywać blaty z użyciem środków do dezynfekcji. Sklep posiadający taki asortyment oferuje płyny do dezynfekcji powierzchni oraz różne preparaty do odkażania rąk. Podręczny pojemniczek z żelem bakteriobójczym, każdy powinien mieć zawsze pod ręką – w domowej apteczce, w szufladzie biurka w firmie, a nawet w schowku samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here