Pokój dla młodzieży – na co zwrócić uwagę

0
647

Pokój–wyzwanie

Nasze pociechy zdają się dorastać w zastraszającym tempie. Niekiedy ich gusta i oczekiwania także ulegają szybkim zmianom; wpływ na to ma popkultura czy środowisko, w którym przebywają. Pokój nastolatków, najczęściej stanowiący bezpieczną przystań i miejsce, w którym mogą skryć się przed światem, powinien to odzwierciedlać.

Z racji tego, że jest to pomieszczenie wielozadaniowe – stanowi równocześnie sypialnię, pokój zabaw i nauki, a także miejsce przyjmowania nastoletnich gości – wyposażenie go stanowi znaczne wyzwanie. Nie tylko musi odpowiadać gustowi właściciela, ile jeszcze – często na ograniczonym metrażu –  pomieścić wystarczającą ilość sprzętu. Z pomocą przyjdzie wyznaczenie priorytetów – czyli niezbędnego wyposażenia pokoju.

Gdy już dowiemy się, jakiej kolorystyki wnętrza pragnie nasze dziecko, śmiało możemy przejść do przeglądania katalogu meblowego. Wartym polecenia jest https://meblejawor.com.pl/k44-pokoj-dzieciecy-mlodziezowy.

Wyposażenie, które uszczęśliwia

Sercem pomieszczenia jest zdecydowanie łóżko – żeby zapewnić dziecku spokojny sen, śmiało powinniśmy się rozglądać za tymi o wymiarach co najmniej 180×90 centymetrów.  Kolejną kluczową rolę odgrywa komoda oraz szafa. Młodzież ma skłonność do zbierania różnych przedmiotów; zaczynając od tych kolekcjonerskich i gadżetów, po te związane z ulubionymi filmami, zespołami czy grami, na kolekcji modowej i literackiej kończąc. Warto to uwzględnić przy projekcie pokoju i pozwolić na zapewnienie wystarczającej ilości miejsca na to, co naszemu dziecku jest bliskie.

Bogata kolekcja mebli Jawor zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta; nie ma znaczenia, czy chcemy regały, pojedyncze półki, komody czy szafki. Każdy znajdzie coś dla siebie – za pomocą łączenia mebli w komplety bądź stawiania na własnej wizji kolekcji pokoju, zapewnimy mu nie tylko odpowiedni wygląd, ale i funkcjonalność. Nie zapominajmy przy tym o biurku i krześle – odpowiednie miejsce do nauki jest kluczowe dla wciąż uczącej się młodzieży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here