Kominki firmy Kratki – zyskaj ciepło i magiczny klimat w swoim domu!

Kominek to urządzenie grzewcze, które ma bardzo wielu zwolenników. Doceniają go osoby romantyczne i lubiące relaks w ciepłym pomieszczeniu. Kominki zachwalają osoby poszukujące sposobu na dodatkowe ogrzanie domu lub chcące całkowicie za jego pomocą rozprowadzić ciepło w swoim domu.

Rozpalony kominek podczas zimowego okresu sprawia, że wnętrza stają się przytulne i nabierają charakteru. Kominki mają bardzo dużo walorów estetycznych, pozwalają się zrelaksować i uspokoić. Niezawodne są po kłótni z rodziną, ponieważ szybko usuwają uczucie zmęczenia oraz stresu i pomagają się wyluzować.

Obecnie kominki dostępne są w przeróżnych formach, kształtach i wielkościach. Działają wykorzystując rozmaite technologie i można je montować z każdym pomieszczeniu. Jeszcze kilka lat temu nie możliwy był montaż kominka w mieszkaniach, czy budynkach nie mających dostępu do komina. Współcześnie dzięki rozwoju technologii kominki mogą zdobić praktycznie każdy pokój w domu, mieszkaniu, kamienicy, czy firmie.

Kominek, jako fantastyczna dekoracja wnętrza

Kominki są bardzo cenną, przyjemną i efektowną ozdobą. Kominek umieszczony na przykład w miejscu centralnym lub w rogu dużego pokoju staje się najważniejszym elementem dekoracyjnym wnętrza. To właśnie na niego zwracamy wzrok zaraz po wejściu do pomieszczenia, zwłaszcza, gdy jest rozpalony lub oświetlony za pomocą lamp kierunkowych. Obecnie dostępne na rynku grzewczym kominki mają ciekawe kształty oraz formy, dzięki temu można je dokładnie dopasować do swoich możliwości i potrzeb. Producenci kominków często oferują również przepiękne obudowy kominkowe, które sprawiają, że kominek tworzy spójną całość z pozostałą aranżacją wnętrza. Na wielu obudowach kominkowych znajdziemy miejsce na zdjęcia, świeczniki, niezbędną ilość opału, a także inne elementy dekoracyjne.

Rodzaje wkładów kominkowych– kominki firmy Kratki

Osoby, którym zależy głównie na względach estetycznych zazwyczaj wybierają kominki elektryczne lub biokominki. Nie wymagają one sprzątania oraz gromadzenia opału. Pięknie się prezentują i doskonale imitują prawdziwy ogień. Kominki tradycyjne na drewno lub płaszczem wodnym są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących zapach drewna, widok i odgłos palących się polan drewna.  Za ich pomocą można ogrzać cały dom, a nawet duży budynek. Jednak tego typu kominki potrzebują specjalnych instalacji lub dostępu do komina.

Bogatą ofertą różnych kominków może pochwalić się polska firma Kratki. Kominki firmy Kratki cenione są za wysoką jakość wykonania, wszechstronność oraz niezawodność. Firma Kratki działa na rynku od wielu lat i proponuje urządzenia grzewcze tworzone zgodnie z ideą ,,Dobre, bo polskie”. Kominki firmy Kratki to między innymi piece wolnostojące, wkłady kominkowe (powietrzne, gazowe, z płaszczem wodnym), kratki oraz obudowy.

Kominek z wkładem powietrznym

Kominki firmy Kratki to między innymi kominki z wkładami powietrznymi. Maksymalnie wykorzystują ciepło, dzięki radiatorem oraz żeliwnym komorom. Posiadają zazwyczaj szerokie czopuchy umożliwiające zwiększenie powierzchni wymiany ciepła pomiędzy spalinami, a pomieszczeniem. Wyposażone są e deflektory, które skutecznie wydłużają drogę spalin i pozwalają na dokładne spalanie cząsteczek opału. Proste w użytkowaniu, sprzątaniu oraz kontrolowaniu. Kominki firmy Kratki ponadto spełniają wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2 – odnoszącej się do emisji CO.

Kominki z wkładem gazowym

Doskonale imitują prawdziwy wygląd płomienia, mają intuicyjną obsługę i nie wymagają czyszczenia. Posiadają możliwość regulacji wysokości płomienia i kontrolowania jego włączenia oraz wyłączenia. Kominki firmy Kratki gazowe mają certyfikat CE, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, ochronę zdrowia i środowiska.

Charakteryzują się zamkniętą komorą spalania, która odpowiada za prawidłowy dopływ gazu i zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa. W razie awarii lub ulatniania gazu kominek automatycznie zostaje wyłączony. Decydując się na kominek z wkładem gazowym mamy możliwość wyboru paliwa- gaz ziemny lub LPG.

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki firmy Kratki to również wkłady z płaszczem wodnym, które obecnie są najchętniej wybierane przez osoby zamieszkujące domy jednorodzinne. Wkłady są odporne na działanie wysokich temperatur i wykonane są z wysokiej jakości stali. Kominki z płaszczem wodnym maja bardzo wysoką sprawność energetyczną, dzięki odbieraniu ze spalin i przekazywaniu do systemu grzewczego dużej ilości ciepła. Wiele modeli kominków z płaszczem wodnym posiada dodatkowy materiał akumulacyjny ciepło

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here