Czym jest program Płatnik? Czy kurs to dobry sposób na poznanie jego możliwości?

Program Płatnik został stworzony z myślą o płatnikach składek ubezpieczeniowych, dla których narzędzie to stanowi pewnego rodzaju platformę wymiany informacji między płatnikiem a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. System pozwala przede wszystkim wysyłać niezbędne dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe, generować pliki do wydruku oraz zachować całą historię działań konkretnego płatnika.

Jakie są plusy programu?

Niewątpliwie największą zaletą jest możliwość elektronicznego wysyłania dokumentów bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach do okienka. Druga kwestia to brak opłat. Program płatnik można pobrać ze strony i zainstalować go zupełnie za darmo. System jest ponadto zsynchronizowany  z bazą Zus, dzięki czemu wszelkie błędy w trakcie wypełniania dokumentów są na bieżąco weryfikowane. W każdej chwili można także aktualizować swoje dane,

Program płatnik jest narzędziem komputerowym, z którego korzystają także biura rachunkowe,  upoważnione do prowadzenia całej dokumentacji przez konkretnych płatników.

Niewątpliwie system ten stanowi duże ułatwienie, dlatego jego znajomość zwłaszcza wśród zainteresowanych płatników i pracowników biur rachunkowych i kadrowych jest pożądana.

W jaki sposób poznać szczegółowo oprogramowanie?

Sposobów na szczegółowe zapoznanie się z funkcjami programu płatnik jest dwa. Można z doświadczenia komputerowego użytkownika próbować samemu poznać narzędzie, wykorzystując do tego wszelkie instrukcje dostępne na stronie lub wziąć udział w kursie instruktażowym.

Obie metody w zależności od zapotrzebowania są dobre. Obyty użytkownik Internetu, który na codzień styka się z różnego rodzaju systemami komputerowymi intuicyjnie będzie wiedział, jak korzystać z programu na podstawowym poziomie. Natomiast do bardziej skomplikowanych rozliczeń warto wybrać jednak szkolenie prowadzone przez profesjonalistów.

W trakcie trwania kursu każdy uczestniczący ma szansę poznać program Płatnik bardzo gruntownie i przyswoić wszystkie potrzebne dla siebie funkcje. Wszelkie niejasności i kwestie budzące wątpliwości można na bieżąco wyjaśniać. Możliwość zadawania pytań jest kluczowa dla efektywnej nauki obsługi programu. Prowadzący kurs programu płatnik chętnie udzielają wszelkich odpowiedzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here