Kupujemy prezent na ślub.

W momencie,kiedy otrzymujemy zaproszenia na ślub kogoś z rodziny, czy znajomych od razu nasuwają nam się dziesiątki myśli: w co się ubrać, jak się umalować, no i przede wszystkim jakie prezenty na ślub będą dawane przez gości i co my mamy kupić? Tak jak kiedyś nie było z tym większego problemu, ponieważ też wśród tego rodzaju podarunku nie było takiego wyboru i młoda para cieszyła się z wszystkiego, co otrzyma w najważniejszym dla siebie dniu, tak dzisiaj młodzi są trochę bardziej wybredni.

Za granicą jest dość często taki trend, który ułatwia gościom weselnym w podjęciu decyzji, co kupić nowożeńcom, ponieważ na zaproszeniu, albo na osobnej kartce jest informacja z adresem sklepu, oraz lista prezentów, które młodzi sobie upatrzyli. Tak więc wybieramy się do tego sklepu i wybieramy wśród listy rzeczy ten, który naszym zdaniem jest najfajniejszy i najlepszy. Nie ma obawy, że prezenty się powielą, ponieważ kiedy dany gość kupuje konkretny prezent, automatycznie w sklepie jest ona już skreślony z listy podarków. Na polskim rynku weselnym być może już coś takiego istnieje, ale ja się osobiście z czymś takim jeszcze nie spotkałam. Natomiast u nas często przyszli małżonkowie ułatwiają nam wybór na zaproszeniach na przykład piszą, że zamiast prezentu wolą pieniądze, które przeznaczą na meble do nowego mieszkania, czy na jakąś ekskluzywną i bardzo drogą wycieczkę zagraniczną, czyli podróż poślubną. Wtedy mamy prosty wybór, ale nie zawsze tak jest. Wybierając prezent dla młodych musimy znać jakieś przynajmniej podstawowe informacje, czyli czy młodzi mają już swoje mieszkanie, jeśli tak, co chcieliby dostać. Ostatnio dość częstym prezentem są tak zwane bony podarunkowe do różnych sklepów, można je zasilić konkretną kwotą, na przykład pięćset złotych, bądź nawet tysiąc i za taką kwotę mogą kupić sobie, co chcą, zarówno coś do kuchni, czy salonu, a może jakieś ubrania, czy sprzęt, które przydadzą się podczas podróży poślubnej. Innym wariantem jest wykupienie weekendu SPA dla dwóch osób. To również fajny pomysł na prezent, z tym, że bez konkretnego terminu, ponieważ nie zawsze data, którą my dla nich wybierzemy będzie im pasować. Możemy też delikatnie podpytać, czy w najbliższych tygodniach zamierzają gdzieś wyjeżdżać na weekend.
Zawsze sprawdzonymi prezentami są te, które po prostu są praktyczne i można je wykorzystać w kuchni. Na przykład komplet kieliszków do wina, szampana, czy drinków. Albo jakieś nowoczesne żelazko parowe, czy odkurzacz, który sam odkurza wszystkie podłogowe powierzchnie. Jeśli młodzi lubią kawę, to dobrym pomysłem jest zakup dobrego ekspresu, pod warunkiem, że go jeszcze nie mają. Warto podpytać, z czego byliby najbardziej zadowoleni, bo nie ma nic gorszego, jak zakup feralnego prezentu.

To, jaki prezent kupimy młodym zależy od nas, od naszego pomysły i wyobraźni. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić. Jeżeli są to znajomi to nie zapożyczajmy się, żeby kupić podarunek za kilka tysięcy złotych, na który tak naprawdę nas nie stać. Prezent powinien być od serca i taki tez wybierzmy.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here