Herbata a odchudzanie

Istnieje wiele rodzajów herbat, których picie może okazać się niezmiernie przydatne w procesie odchudzania. Każde z nich mają nieco inne właściwości, które pomagają w utracie zbędnych kilogramów w nieco inny sposób. Niektóre z nich hamują apetyt, inne mają właściwości moczopędne, jeszcze inne zmniejszają uczucie głodu. Po jakie herbaty sięgać, aby waga wskazywała niższą wartość? Jaka herbata na odchudzanie jest najbardziej efektywna?
Na pierwszy ogień – zielona herbata. Jest nie tylko pomocna w procesie odchudzania, ale również jej regularne picie chroni w pewnym stopniu przed rozwojem niektórych chorób. Jej picie przede wszystkim zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co w trakcie stosowania diety może być bardzo przydatne. Podobnie jest z herbatą czerwoną. Często mówi się o niej „pogromca tłuszczu”. I rzeczywiście coś w tym jest – ułatwia ona trawienie pokarmów, dzięki czemu jej regularne picie może doprowadzić do utraty wagi. Innym rodzajem herbaty, na który warto zwrócić uwagę podczas odchudzania jest ziołowa herbatka miętowa. Jej picie pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego układu pokarmowego. Warto pić ją zarówno w celach zdrowotnych, jak i w celu utraty wagi. Ponadto miętę można hodować we własnym ogródku, jest to proces stosunkowo łatwy. Napary z mięty można oczywiście przygotowywać wówczas samemu. Inną herbatą ziołową, która może wspomóc nasze odchudzanie, jest herbata z pokrzywy. Poza samymi właściwościami ułatwiającymi zrzucanie wagi, herbata z pokrzywy może także poprawiać stan włosów, skóry i paznokci. Co jest jak najbardziej dużym plusem – dzięki piciu takiej ziołowej herbaty zadbamy nie tylko o sylwetkę, ale również o inne, równie ważne elementy swojego wyglądu. Mówiąc o herbatach polecanych podczas odchudzania nie można także zapomnieć o yerba mate. Jest ona przede wszystkim kojarzona ze swoimi właściwościami pobudzającymi, zwiększającymi koncentrację i eliminującymi zmęczenie. W przeciwieństwie do kawy, yerba mate pobudza zdecydowanie na dłużej, pobudza do pracy długotrwale. Jednak poza tymi właściwościami, yerba mate wspomaga także odchudzanie. Dzieje się tak ze względu na to, iż herbata ta zwiększa poczucie sytości. Dzięki takiej właściwości, czujemy mniejszą ochotę na przekąski, podjadanie pomiędzy posiłkami.
Należy pamiętać, że wszystkie wymienione wcześniej rodzaje herbat mogą jedynie wspomagać proces odchudzania. Aby jednak efektywnie zrzucić zbędne kilogramy należy wprowadzić do swego dnia aktywność fizyczną, a także dietę dostarczającą odpowiednią ilość energii wymaganą do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Różnego rodzaju herbaty ziołowe, poza właściwościami wspomagającymi odchudzanie, mają jednak zwykle także właściwości przydatne w trawieniu pokarmu, łagodzeniu bólów brzucha. Ponadto, niektóre z nich, jak choćby yerba mate, wykazują działanie pobudzające, poprawiające koncentrację. Warto więc spróbować włączyć je do swojej diety, zamienić picie herbat w nawyk i obserwować efekty, które z czasem z pewnością się pojawią.

abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here