Wszystko, co musisz wiedzieć o multiroomie

Zdarzyło ci się usłyszeć o usłudze multiroom, ale nie masz pewności, czym się ona charakteryzuje? Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w twoim domu? W tym artykule staramy się wyjaśnić wszystkie kwestie – zaczynając od tego, czym jest multiroom, jak podłączyć tę usługę, aż po korzyści, jakie daje.

Multiroom – czym w ogóle jest?

Multiroom w tłumaczeniu z języka angielskiego oznaczałoby mniej więcej tyle, co „wiele pokoi”. Jest to usługa oferowana przez dostawców telewizji cyfrowej, która pozwala na oglądanie równolegle na kilku telewizorach (zwykle w różnych pokojach – stąd właśnie jej nazwa) różnych programów w tym samym czasie.

Multiroom – dla kogo?

Multiroom jest dostępny dla każdego (jeśli znajduje się w ofercie wybranego przez nas dostawcy), jednak najwięcej skorzystają na nim duże rodziny. Dzięki temu, że w różnych pokojach każdy będzie mógł oglądać swoje ulubione programy – seriale, wydarzenia sportowe, filmy czy bajki – skończą się kłótnie o pilota.

Ile telewizorów można podłączyć w ten sposób?

W ramach usługi multiroom telewizję można oglądać nawet na 5 odbiornikach!

Multiroom – jak podłączyć usługę samodzielnie?

Masz już multiroom? Jak podłączyć usługę samodzielnie? Przede wszystkim odpowiednią usługę trzeba najpierw zamówić u dostawcy. Dostaniemy od niego drugi dekoder. Następnie należy nałożyć rozgałęźnik na główny kabel antenowy prowadzący do głównego dekodera. Jeden kabel z rozgałęźnika wpinamy do głównego dekodera, drugi do dodatkowego.

Multiroom – jak podłączyć usługę najłatwiej?

Jeśli nie czujesz się komfortowo przy podłączaniu skomplikowanych urządzeń i nie chcesz tego zrobić samodzielnie, poproś operatora o przysłanie montera. Większość operatorów umożliwia takie rozwiązanie – jest ono dodatkowo płatne, lecz tylko raz i zwykle nie jest to wysoka kwota. Monter sprawnie podłączy wszystko tak, by działało jak najlepiej.

Jak rozliczany jest multiroom?

Zamówiona usługa multiroom jest doliczana do comiesięcznego abonamentu – w kwocie zależnej od operatora, ilości dodatkowych odbiorników i pakietów.

Czy na dodatkowych odbiornikach będą dostępne wszystkie kanały?

Tak, multiroom daje dostęp do wszystkich kanałów wykupionych przez danego abonenta, także tych w jakości HD oraz wszystkich z dodatkowo wykupionych pakietów, np. sportowych.

Jak widać, multiroom to świetne rozwiązanie łagodzące wszelkie spory dotyczące telewizora i oglądanych na nim programów. Co więcej, w niektórych poszerzonych pakietach abonamentowych multiroom bywa darmowy lub jego cena jest obniżana. Niemniej nawet przy standardowych cenach jest to rozwiązanie dużo bardziej opłacalne niż kolejny abonament na inny odbiornik telewizyjny. Nic dziwnego, że tego typu usługę ma już w swojej ofercie większość operatorów (choć czasem może się ona skrywać pod inną nazwą).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here