Co należy wiedzieć przed zabiegiem liposukcji?

Co należy wiedzieć przed zabiegiem liposukcji?Zgrabne, szczupłe ciało jest marzeniem wielu Polek i Polaków. Co jednak robić, gdy okazuje się, że ćwiczenia fizyczne i dieta to za mało, aby uzyskać upragnione kształty? Odpowiedzią może być zabieg liposukcji.

Czym jest zabieg liposukcji?

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu z wybranych partii ciała, np. z brzucha, bioder, ud, pleców lub ramion. Tłuszcz usunąć można nawet z policzków oraz z podbródka i karku. Zabieg ten przeprowadzany jest pod narkozą albo w znieczuleniu miejscowym. Podczas operacji chirurg wykonuje małe nacięcia na skórze pacjenta w pobliżu otłuszczonych miejsc. Przez nacięcia wprowadzana jest specjalna igło-rurka, za pomocą której rozbijane i odsysane są komórki tłuszczowe.

Wiele gabinetów medycyny estetycznej ma w swojej ofercie taki zabieg, jak liposukcja cena uzależniona jest od wybranej partii ciała. Na przykład za odessanie tłuszczu z brzucha zapłacimy od 4 tys. do 8 tys. złotych. Usunięcie zbędnych fałdek z brzucha, bioder i ud może nas już kosztować od 9 tys. do 10 tys. złotych.

Przygotowania do zabiegu

Warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i wybrać klinikę medycyny estetycznej cieszącą się wysoką renomą. Jeżeli chodzi o zabieg tak ingerujący w ciało, jak liposukcja cena nie powinna odgrywać najważniejszej roli. Ważne by wykonujący ją chirurg miał duże doświadczenie oraz cieszył się dobrą opinią wśród klientów.

Liposukcja jest rodzajem operacji chirurgicznej dlatego też trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Miesiąc wcześniej należy zrezygnować z palenia papierosów oraz przejść na ustaloną przez lekarza dietę. Nie każdy może poddać się zabiegowi. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in. choroby krążenia, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz infekcje.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu pacjent musi pozostać w klinice przez dzień lub dwa na obserwacji. Odsysanie tłuszczu wiąże się z obrzękiem i zasinieniem tkanek. Towarzyszy temu ból, konieczne jest więc przyjmowanie środków znieczulających.

Przez miesiąc po operacji należy przez całą dobę nosić specjalny kombinezon. Innymi zaleceniami są: powstrzymywanie się od palenia papierosów, zakaz wykonywania intensywnych ćwiczeń oraz noszenia ciężkich przedmiotów. Osoba, która przeszła zabieg liposukcji powinna także przestrzegać diety. Objadanie się może zniweczyć efekty operacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here