Jeśli jesteś sportowcem, często ćwiczysz, lub prowadzisz bardzo intensywny tryb życia, zdarza się niejednokrotnie, że dotykają cię mniejsze lub większe kontuzje. Jeśli dotyczą one układu kostno – stawowego, powinieneś wiedzie, że jesteś w grupie ryzyka powstawania torbieli Bakera.
Czym jest torbiel Bakera?
Jest to twór, rosnący pod kolanem, wyglądem przypominający balon. Guzek ten, jest również nazywany torbielą podkolanową. Bez trudu, możemy wyczuć go pod skórą. Mimo, że w pierwszej chwili możemy spanikować, torbiel jest niegroźna dla zdrowia i życia. Umiejscowiona pod kolanem, najczęściej znika samoistnie.

Ciąża to piękny czas oczekiwania i radości. Niestety ma też swoje minusy. Rosnąca macica, uciska jelita, co powoduje zaparcia i uczucie dyskomfortu w obrębie miednicy. Dokuczają ci wzdęcia w ciąży? Zwiększ ilość ruchu na świeżym powietrzu, pij dużo wody z cytryną. Jeśli to nie przynosi rezultatu, możesz użyć produktów z symetykonem, dostępnych w każdej aptece bez recepty i bezpiecznych zarówno dla mamy, jak i dziecka.

Dzieci w okresie przedszkolnym chorują. Jest to spowodowane chorobami innych dzieci oraz zarazkami przenoszonymi w zabawie przez niemyte owoce, brudne zabawki i wiele innych czynników. Jeśli jednak zdarza się to zbyt często, powinniśmy sprawdzić węzły chłonne. W trakcie choroby ich powiększenie jest normalne. Wyczuwasz powiększone węzły chłonne u dziecka? Nie lekceważ tego, kiedy maluch jest zdrowy. Powiększone węzły chłonne, mogą być oznaką wielu poważnych schorzeń, zagrażających życiu dziecka.

satik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here