Istnieje wiele różnych metod leczenia i terapii. Są tradycyjne, które sprawdzają się od lat, ale i nowoczesne ze względu na ciężkie do wyleczenia choroby.
Terapia genowa to rodzaj leczenia polegający na wprowadzeniu obcego DNA lub RNA do komórek pacjenta. Dotyczy chorób genetycznych, nieuleczalnych i jest w trakcie badań. Metoda leczenia polega na wprowadzeniu kwasu bezpośrednio do organizmu bądź na wstępnym wyizolowaniu komórek chorego, a następnie wszczepieniu do organizmu wraz z obcym DNA lub RNA. Terapia genowa jest stosunkowo nową i dopiero rozwijającą się metodą leczenia.
Terapia fotodynamiczna jest nieinwazyjną metodą leczenia wielu schorzeń od trądziku po nowotwory. Chore komórki są niszczone przez tlen singletowy powstający na skutek oddziaływania światła na określone związki fotouczulające. Terapia fotodynamiczna, czyli metoda PDT jest stosowana do leczenia chorób skóry, w tym łuszczycy, jak również nowotworów, chorób oczu, w tym zwyrodnienia plamki żółtej. Ryzyko powikłań jest minimalne, nie powstają blizny czy inne znaki na skórze. Terapia fotodynamiczna zyskuje coraz większą popularność ze względu na efekty, wybiórczy charakter oraz dostępność.
Płukanie żołądka to najbardziej znana i skuteczna metoda usuwania toksyn z organizmu, o ile nie zostały one jeszcze wchłonięte. Zabieg polega na wprowadzeniu do żołądka sondy i podawaniu przez nią wody, która wypłukuje toksyny. Czynność ta jest powtarzana, dopóki popłuczyny nie będą przejrzyste. Płukanie żołądka jest możliwe, jeśli od przyjęcia trującej substancji upłynęła nie więcej niż godzina. Jest to raczej bezpieczna metoda i przynosząca dobre efekty, jednak nie jest zalecana, gdy pacjent jest nieprzytomny lub zbyt pobudzony. Również zatrucie substancjami żrącymi jest przeciwwskazaniem. Można wówczas uszkodzić przewód pokarmowy.
Terapie są różne. Najważniejsze, by pomagały w leczeniu ludzi i im służyły.

zdrowietiens.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here