Obuwie prawdę ci powie — co buty mówią o charakterze kobiety

Na wybór obuwia ma wpływ wiele czynników np. wykonywany zawód, okazja czy też zasobność portfela. Buty w twojej garderobie są również odzwierciedleniem twojego charakteru, nawet jeśli niekiedy nie jesteś tego świadoma. Co więcej, nieznajomi mogą wyrobić sobie opinię na twój temat właśnie na podstawie noszonego przez ciebie obuwia. Sprawdź, co buty mówią o twojej osobowości.

Rodzaj obuwia

Niemal każdy typ obuwia budzi dość konkretne skojarzenia. Przykładowo trampki to buty osób ceniących wolność czy też nawet mających dość buntowniczą naturę, którą jeszcze bardziej mogą podkreślić glany. Klasyczne szpilki to symbol kobiecości w eleganckim wydaniu, choć czasami mogą też zapewnić kobiecie bardzo zmysłowy efekt. Takie panie zazwyczaj są pewne siebie i odważnie podchodzą do życia. Właścicielki wygodnych butów na płaskiej podeszwie stawiają na wygodę i przeważnie niekoniecznie lubią wyróżniać się w tłumie.

Kolor butów

Kolory mają ogromne znaczenie w świecie psychologii. W przypadku obuwia ważne są również odcienie. Przykładowo różowe szpilki w jasnym, pastelowym odcieniu przywodzą na myśl romantyczny charakter. Z kolei neonowy róż kojarzy się z przebojowością i pewnością siebie. Po klasyczną czerwień najczęściej sięgają panie, które lubią podkreślać swoją kobiecość czy też wręcz są urodzonymi kokietkami. Dzięki czarnym butom można zyskać opinię elegantki, ale również osoby dość nieśmiałej, niezbyt otwartej na eksperymenty czy też konserwatywnej.

Styl obuwia

Niemałe znaczenie w ocenie osoby na podstawie butów ma ich styl. Fanki klasycznych, eleganckich modeli z oferty sklepu online Brilu prawdopodobnie zostaną uznane za dobrze zorganizowane profesjonalistki, które jednocześnie cenią tradycyjne wartości. Z kolei bardzo oryginalne obuwie może świadczyć o artystycznej duszy bądź potrzebie zwracania na siebie uwagi. Stawianie na blask i luksus zdradza nie tylko zamiłowanie do życia na wysokim poziomie, ale także zdecydowanie i pewność siebie. Bardzo skromne obuwie może natomiast wskazywać na nieśmiałość bądź nawet kompleksy dotyczące wyglądu.

Jakość butów

Teoretycznie droższe obuwie informuje przede wszystkim o statusie społecznym i zasobności portfela kobiety. Często jednak nawet panie ze skromniejszym budżetem stawiają na wysokiej jakości buty. W ten prosty sposób można zapewnić sobie opinię osoby eleganckiej, profesjonalnej i ambitnej. Z kolei tanie buty nieznanych producentów mogą wskazywać na spory dystans do siebie i nieprzywiązywanie uwagi do luksusu.

Stan obuwia

Wiele osób zwraca również uwagę na stan butów. Czyste, niezbyt znoszone obuwie kojarzy się z odpowiedzialnymi i dobrze zorganizowanymi kobietami, które dbają o swój wygląd i uważnie śledzą świat mody. Mogą jednak wskazywać także na nadmierny perfekcjonizm. Przechodzone, ale zadbane buty mogą zdradzić natomiast sentymentalne i romantyczne usposobienie. Stosunkowo nowe i jednocześnie zabrudzone obuwie daje z kolei wrażenie osoby, która ma dużo obowiązków i być może jest też nieco roztargniona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here