Od kominka tradycyjnego do biokominka

0
890

W ostatnich latach interesującą alternatywą dla kominka tradycyjnego stał się biokominek. Rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu domach i firmach, w których użytkownicy używają zamiast drewna specjalnego biopaliwa. Biokominek podobnie jak klasyczny jest źródłem ciepła i wytwarza przyjemną atmosferę. Pełni podobną funkcję, z tym, że jest w pełni ekologiczny.  Jego estetyczny wygląd doskonale komponuje się z aranżem niemal każdego wnętrza urządzonego w stylu klasycznym i nowoczesnym.

Biokominki do zabudowy

Biokominek pozwala na stworzenie efektywnego rozwiązania wewnątrz zabudowy https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy. W przeciwieństwie do kominka na drewno, nie ma potrzeby montowania przewodów wentylacyjnych i kominowych.  Biopaliwo rozpalane w biokominku składa się nietoksycznego alkoholu, którego efektem spalania jest para woda i niewielka ilość dwutlenku węgla. Biokominek obsługuje się bardzo prosto. Użytkownik nie musi martwić się o zapas drewna, bo wewnątrz pali się jedynie biopaliwo. Biokominek nie wymaga gruntownego czyszczenia ani nawet popielnika. Podobnie jak w tradycyjnym kominku, użytkownicy cieszą się magią płonącego płomienia i odczuwają ciepło emitowane do pomieszczenia.

Montaż biokominka

Biokominek może być montowany w każdym pomieszczeniu. Trzeba jedynie pamiętać, aby nie było w nim materiałów łatwopalnych. Pod tym względem należy zachować bezpieczeństwo. Ogień palący się w biokominku jest prawdziwy podobnie jak w kominku tradycyjnym. Biokominek do zabudowy wygląda identycznie jak klasyczny. Urządzenie z paleniskiem można zabudować podobnie jak cały biokominek. Prace związane z zabudową nie są skomplikowane, wymagają tylko wykorzystania niepalnych płyt. Doskonałym materiałem na wykończenie biokominka są kamień, cegła albo płytki elewacyjne.

Różne rodzaje biokominków

Na rynku można spotkać wiele biokominków w różnych kolorach. Rozróżnia się je również na biokominki do zabudowy wyposażone w szybę i bez oszklenia. Można sobie wybrać kominek do zabudowy w ścianie albo w narożniku. Widok na ogień może być albo z dwóch, albo trzech stron. Każdy wybiera taki biokominek, który pasuje do wystroju wnętrza i spełnia jego oczekiwania pod względem estetycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here