Odwieczna zagadka handlu

Wielu początkujących sprzedawców, zadaje sobie pytanie „czym handlować żeby zarobić”? Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ zachęca do szukania oraz zadawania kolejnych pytań. Prawdą jest, że można handlować wszystkim i na tym zarobić, kluczem jednak jest znalezienie niszy oraz kreatywności sprzedawania.

Jak więc określić swoją niszę? Najlepszym sposobem jest obserwacja. Jest ona kluczowa, ponieważ składa się na nią również umiejętność słuchania. Złym przykładem może okazać się otworzenie kolejnego sklepu na dużym osiedlu, gdzie istnieje ich kilka. Obserwując jednak mieszkańców, dobry obserwator zauważy, że na tym samym osiedlu jest mnóstwo dzieci, które po szkole zwykle ” nudzą się”. Świetnym pomysłem okaże się więc zagospodarowanie budynku dla potrzeb dzieci, salon gier komputerowych, czy eldorado dla młodych pociech.

Tak samo działa system w sieci. Nikt nie będzie w Zakopanem sprzedawał oscypków, czy nam morzem bursztynów, ponieważ ten towar zazwyczaj jest zarejestrowany dla turystów i sprzedaje się w ograniczonej ilości. Dobrym pomysłem jest sprzedawanie na rynku na przykład angielskim, góralskie kapcie. Jest to właśnie ta nisza.

Handlując w Polsce, warto brać pod uwagę sezonowość i właśnie do niej się przystosować. Jeżeli, jeszcze nie mamy określonego, swojego produktu, ten system zagwarantuje zbyt.

Wiosną warto handlować rzeczami typowo ogrodniczymi, od doniczek, nasion, po trampoliny i baseny.

Lato zarezerwowane jest dla wakacji, czyli zapotrzebowanie dla wycieczek, sportów, oraz w dalszym ciągu ogrodnictwa.

Jesienią możemy pomyśleć o szkole, święcie zmarłym czy porządkach. Wiele osób tak naprawdę nie robi wiosennych porządków, tylko jesiennych. Wynika to z tego, że pierwsze promienie słoneczne „wyciągają” nas na zewnątrz, zachęcając do prac w ogrodzie , a jesienne pluchy zapraszają do ciepła domowego.

Zima to czas nie tylko książek, ale przede wszystkim pomoc Mikołajowi, okres przed świąteczny, aż „kipi” od promocji, różnorodności zabawek czy kreatywności sprzedawców.

Jeżeli nie masz pomysłu na produkt handlowy, bądź jeszcze go szukasz, najbezpieczniejszą formą zarabiania będą produkty sezonowe dostosowane do świąt czy pór roku.

innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrudne początki ciąży
Następny artykułOdkwaszanie ciała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here