Płatności przy użyciu urządzeń mobilnych spotykają się z dużym entuzjazmem. Wygoda, jaką zapewnia płacenie smartfonem porównywana jest do korzystania z karty zbliżeniowej, jednak mimo konieczności wpisywania PINu pierwsza metoda cieszy się sporym uznaniem. Wśród głównych obaw osób podchodzących sceptycznie to tego sposoby płacenia znajduje się ryzyko utracenia środków. Czy lęk ten ma uzasadnione podstawy?

Płatności w aplikacjach a bezpieczeństwo – jest się czego obawiać?

Powodem, przez który nie zaleca się korzystania z aplikacji jest podatność telefonu na wirusy. Jest on nieustannie podłączony do internetu, co sprzyja ryzyku utracenia tożsamości i pieniędzy w wyniku działania złodziei internetowych. O wiele łatwiej jest im przejąć kontrolę nad telefonem, niż nad komputerem, z którego podczas dokonywania płatności wysyłany jest kod w wiadomości SMS. Takie zabezpieczenia czynią bankowość internetową bezpieczniejszą od tej, z której korzysta się przy pomocy telefonu. Są to zagrożenia, które można zminimalizować do zera poprzez odpowiednie korzystanie z aplikacji.

Jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych?

  1. Krokiem pierwszym jest integracja płatności w aplikacjach mobilnych za pomocą Przelewy24.pl. Bezpieczeństwo tego rozwiązania wynika z tego, żę cały proces realizacji płatności odbywa się wewnątrz aplikacji. Brak konieczności uruchamiania zewnętrznej przeglądarki nie tylko przyśpiesza dokonywanie transakcji, ale przede wszystkim zabezpiecza przed wirusem i zdobyciem danych do logowania przez niepowołane osoby.
  2. Krokiem drugim jest sprawdzanie na bieżąco zawartości smartfona. Konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na instalowane aplikacje, ale również ich aktualizacje. Warto też rozważniej korzystać z przeglądarki, nie wchodzić w linki wątpliwego pochodzenia.
  3. Warto również wyłączyć w telefonie opcję, która pozwala korzystać z otwartej sieci WI-FI podczas wpisywania loginu, hasła, PINu lub innego kodu wykorzystywanego przez aplikację mobilną.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here