Pomoc w urządzaniu sypialni o małej powierzchni

Małopowierzchniowe sypialnie są często stosowane w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Wiele osób uważa sypialnie za pomieszczenie o czysto funkcjonalnym i praktycznym charakterze, którego użytkowanie ogranicza się wyłącznie do nocy. W ciągu dnia cały czas wolny spędzają poza sypialnią, w pomieszczeniach dziennych. Choć rozwiązanie takie jest wysoce praktyczne i stosowane przez wiele polskich rodzin, to jednak zarazem wymaga nakładu starań w trakcie aranżacji sypialni. Poniżej dzielimy się własnym doświadczeniem w temacie aranżacji niewielkich powierzchniowo sypialni. Dowiesz się jakie meble warto wybierać, by zaoszczędzić wolne centymetry podłogi oraz jakimi regułami warto się kierować, by w pomieszczeniu tym znalazło się wszystko, co potrzebne, a nawet więcej. 

Łóżko dwuosobowe do niewielkich sypialni 

Podstawową sprawą jest kwestia wyboru łóżka, które w przypadku niedużych sypialni powinno odznaczać się przede wszystkim kompaktowymi, dopasowanymi rozmiarami oraz minimalistyczną konstrukcją, która pozwoli zaoszczędzić wolną przestrzeń. Jakie modele łóżek warto wybierać? 

Zacznijmy od tego, że lepszym wyborem będzie zakup jednego łóżka dwuosobowego, niż dwóch osobnych łóżek jednoosobowych, które można z sobą łączyć. Powód jest prosty. Każde łóżko posiada obudowę, na której znajduje się przestrzeń do spania, a także otaczający ją stelaż. W rezultacie powierzchnia łóżka jest zawsze nieco większa, niż sama powierzchnia jego spania. Dlatego chcąc zminimalizować ilość przestrzeni pochłanianej przez obudowę, do sypialni wstawiliśmy łóżko dwuosobowe

Odradzamy także wybór łóżek kontynentalnych oraz innych modeli, których duża konstrukcja mogłaby sprawiać kłopoty w małej sypialni. O wiele lepiej sprawdzą się łóżka na prostym, delikatnym stelażu. Niekoniecznie też musisz sięgać po łózka o zwartej konstrukcji z zabudowanymi bokami oraz spodem. Możesz sięgnąć po drewniane łóżka na nogach, pod którymi będziesz mógł trzymać pudełka, a w nich – przechowywać wszystkie akcesoria sypialniane oraz przedmioty wykorzystywany w ścieleniu i spaniu. 

Zagłówek tapicerowany to chętnie wybierany element konstrukcyjny do łóżek. Niestety, ale również z niego warto zrezygnować w trakcie aranżowania sypialni małych rozmiarów. Zamiast zagłówka, możesz zdecydować się po prostu na dodatkową warstwę poduszek, które wykorzystasz przy czytaniu książki do snu. 

Przechowywanie w sypialni małych rozmiarów 

Jakie meble warto wybrać do przechowywania sypialnianych sprzętów, ubrań i akcesoriów? Polecamy sięgnąć przede wszystkim po szafy przesuwne. W ich konstrukcji stosuje się drzwiczki umieszczone na listwach prowadzących. Dzięki temu, otworzenie szafy nie będzie zajmować dodatkowej przestrzeni, jak to ma miejsce w przypadku mebli z drzwiczkami uchylnymi. 

Dobrym pomysłem są także nowoczesne meblościanki, na które składają się systemy półek, szaf i komód. Jest to idealny rozwiązanie dla tych osób, których sypialnia pełni jednocześnie funkcję składziku na pościel, obrusy, firanki oraz inne tkaniny wykorzystywane w codziennym funkcjonowaniu domu. 

Warto też rozważyć zakupów organizerów do sypialni, czyli mebli o rozbudowanej konstrukcji, których liczne wnęki oraz półki mogą pomóc w przechowywaniu rozmaitych przedmiotów. Organizery często łączone są z obudową łóżka bądź mają formę akcesoriów dedykowanych do wieszania na ścianie. Możesz wykorzystać je także jako meble uzupełniające działanie stolików oraz blatów nocnych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here