lampy garażowe led

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się oświetlenie LED do domu. Na rynku dostępne są nie tylko lampy garażowe LED, ale również lampa z czujnikiem ruchu. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie jest to już jedynie nowinka technologiczna.

Oświetlenie typu LED stanowi obecnie większość rynku oświetleniowego. Pod względem ekologicznym diody LED wypadają zdecydowanie lepiej od tradycyjnych źródeł światła, ponieważ nie emitują ciepła podczas świecenia. Należy mieć na uwadze, że klasyczna żarówka zużywa 70W w ciągu godziny, natomiast dioda LED potrzebuje zaledwie 9-10W do wytworzenia identycznej ilości ciepła. Długi czas pracy to kolejna cecha diod LED.

Żarówka LED może być eksploatowana średnio przez 15 000 – 30 000 h, a czasami nawet dłużej. Łatwo policzyć, że w tym czasie można zużyć nawet kilkadziesiąt tradycyjnych żarówek. Warto dodać, że nie używa się rtęci ani innych substancji szkodliwych dla środowiska w procesie produkcji oświetlenia LED. Na uwagę zasługuje fakt, że odpadów jest bardzo mało, a do tego są one zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska. Należy pamiętać, że żarówki LED tylko pozornie wydają się droższe od klasycznych. W eksploatacji okazują się dużo tańsze, ponieważ są bardzo wydajne, a do tego pobierają mniej energii.

W niektórych miejscach, takich jak sklepy lub zakłady przemysłowe wydaje się ogromne sumy na oświetlenie. To właśnie w takich zakładach jest najlepiej widoczna różnica. Warto zaznaczyć, że oszczędności mogą czasami sięgać nawet 80-90%. Na takiej decyzji powinien dużo zyskać domowy budżet, dlatego warto zdecydować się na zmianę. Światłem o widmie ciągłym świecą diody LED, czyli tak samo jak klasyczne żarówki. Warto dodać, że cechują się także wysokim wskaźnikiem oddania barw. Dzięki temu przewyższają świetlówki, jeżeli weźmiemy pod uwagę jakość światła. Bardzo duży wybór kolorów to kolejne co wyróżnia oświetlenie LED.

Technologia LED sprawia, że nie trzeba wcale stosować dodatkowych filtrów, żeby uzyskać światło o dowolnej barwie. Należy mieć na uwadze, że filtry obniżają sprawność oprawy, ponieważ zatrzymują pewną część światła. Diody LED mogą emitować nie tylko chłodne, ale również bardzo ciepłe światło. Ogniskowanie to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Diody LED mogą być tak skierowane w dowolnym kierunku, ponieważ emitują jedynie ściśle skoncentrowane światło. Nie trzeba w tym celu stosować żadnych luster oraz odbłyśników. Jest to bardzo ważne, ponieważ światło dociera tylko tam, gdzie jest naprawdę potrzebne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here