Program do fakturowania

Program do fakturowania to podstawowe narzędzie do zarządzania firmą dla małego przedsiębiorcy, który nie potrzebuje profesjonalnego wsparcia księgowego, bo wystawia kilkanaście czy kilkadziesiąt faktur miesięcznie. Na rynku znajdziemy wiele programów, a wybór zależy tak naprawdę od charakterystyki prowadzonej przez nas działalności.

Czym kierować się przy wyborze programu do fakturowania?

Przed kupnem programu do fakturowania powinniśmy rozeznać się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Programy do wystawiania faktur zwykle zawierają zbiór podstawowych funkcji, a różnią się funkcjami dodatkowymi czy limitami co do wykorzystania tych funkcji.

Program do fakturowania powinien być przede wszystkim prosty, intuicyjny w obsłudze oraz zawierać dobry dział obsługi klienta, który pomoże nam w przypadku problemów. Dość często zdarza się, że firma oferująca program do wystawiania faktur nagrywa dodatkowo filmiki instruktażowe opisujące działanie programu z komentarzem i takie programy są zdecydowanie godne uwagi.

Poza łatwością działania musi zawierać potrzebne do prowadzenia danego typu działalności funkcje. Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest limit faktur, który możemy wystawić danego miesiąca. Program do fakturowania zawiera zwykle limit np. 10 faktur w cenie subskrypcji, a każda ponadprogramowa faktura jest dodatkowo płatna. Warto więc dobrze ocenić ilu kontrahentów mamy i ile mniej więcej faktur wystawiamy, ponieważ za faktury ponad określony limit płacimy po prostu więcej.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest posiadanie dodatkowych funkcji jak wystawienie innych niż faktura VAT dokumentów, takich jak proforma, zaliczka, faktura marży czy rachunek. Zdarza się nawet, że niektóre programy nie oferują możliwości wprowadzenia korekty, lub cena za korektę jest wysoka. Warto więc już na wstępnie zapoznać się co oferuje dany program i wybrać taki, który posiada dodatkowe funkcje, bo cena jest niewiele wyższa, a mogą się one przydać.

Jaki jest koszt programu do fakturowania?

Ceny programów do wystawiania faktur zaczynają się od kilku złotych, a kończą na kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jest to wiec bardzo przystępna cena, a to dlatego, że programy skierowane są dla mniejszych przedsiębiorców, bo więksi decydują się zwykle na zatrudnienie księgowej.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here