ile spi 2 miesieczne dziecko

Ontogeneza to etapy w życiu człowieka. Pojęcie to opisuje zmiany jakie zachodzą w organizmie każdego z nas od momentu zapłodnienia, aż do śmierci. Naukowcy dzielą okres rozwoju człowieka na dwa etapy. Pierwszym etapem jest okres prenatalny.
Okres prenatalny trwa od zapłodnienia do przyjścia dziecka na świat. Dzieli się na trzy fazy: jaja płodowego, zarodkową i płodową. Pierwszą z nich trwa około 10 dni od momentu zapłodnienia. W tym czasie zapłodnione jajo przesuwa się w kierunku macicy, gdzie kończy swoją podróż i pozostaje na kolejne 9 miesięcy.

Następną faza- faza zarodkowa trwa do około 8 tygodnia. Podczas tej fazy zaczynają rozwijać się pierwsze narządy. W czwartym tygodniu powstaje serce, którego bicie można już usłyszeć podczas badania u ginekologa. Następnie powstaje mózg, oczy i nerki. Po kilku tygodniach od zapłodnienia zaczyna wykształcać się twarz i różne układy płodu. Maluch zaczyna również wykonywać pierwsze ruchy, których matka jeszcze nie jest w stanie wyczuć. Pierwsze dwie fazy są kluczowe, jeżeli chodzi o prawidłowy rozwój dziecka. To właśnie w tym czasie powstają niekiedy różne wady, mniej i bardziej groźne.

Z uwagi na to, kobieta powinna szczególnie dbać o siebie w tym okresie, aby zniwelować ryzyko wystąpienia wad wrodzonych. Pod żadnym pozorem nie należy wówczas spożywać alkoholu, palić papierosów i stosować różnych używek. Przeciwne postępowanie może przynieść za sobą tragiczne konsekwencje. Kolejną fazą jest faza zarodkowa, która trwa od 8 tygodnia ciąży, aż do porodu. W tym czasie formują się narządy dziecka. Około 3 miesiąca lekarz może już określić płeć malucha. Matka zaczyna już odczuwać ruchy płodu. Zaczynają pracować nerki i przewód pokarmowy.

Ciąża trwa około 9 miesięcy i kończy się porodem

Na początku pojawiają się pierwsze skurcze macicy. Nie są one bolesne jednak z czasem przybierają na sile i kobieta może odczuwać duży dyskomfort. Dochodzi do rozwarcia szyjki macicy i dziecko ustawia się główką w stronę kanału rodnego. Niestety czasami powstają pewne komplikacje, przez co konieczne jest wykonanie zabiegu w celu pojawienia się malucha na świecie. Jeżeli jednak poród przebiega prawidłowo, poprzez parcie matka wydaje dziecko na świat. Poród kończy się urodzeniem łożyska. Zaczyna się okres postnatalny

Okres noworodkowy trwa od momentu narodzin, aż do 28 dnia życia. w tym czasie dziecko bardzo dużo śpi. Budzi się w zasadzie tylko w porach karmienia. Mały człowiek zaczyna spożywać pierwsze pokarmy. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań jest to mleko matki. Jego organizm zaczyna przyzwyczajać się do nowego środowiska, dlatego jest to najważniejszy okres życia maluszka.

dziecko śpi

W tym czasie niestety, dziecko jest bardzo podatne na infekcje, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym . Lepiej odpuścić sobie spacerki i nie dopuszczać do kontaktu z chorymi osobami. Dla matki jest to ciężki okres, ponieważ wiele z nich bardzo długo dochodzi do siebie po porodzie. Ból i zmęczenie to coś na co skarżą się młode matki. W tym czasie czasami występuje depresja poporodowa, która znacznie utrudnia powrót do normalnego funkcjonowania.

Następnie zaczyna się okres niemowlęcy. Trwa on do końca pierwszego roku życia. W głowie młodej matki pojawia się mnóstwo pytań. Pytają ile śpi 2 miesięczne dziecko, co je półroczny bobas i co się dzieje w organizmie maluszka. W tej fazie dzieje się naprawdę dużo. Zaczyna się przede wszystkim intensywny rozwój fizyczny i psychiczny. Dziecko poznaje świat. Staje się bardziej świadome. Jest już w stanie rozpoznawać znajome twarze.

Wie gdzie jest mama, a gdzie tata. Dla rodziców jest to szczególny czas, ponieważ dziecko uśmiecha się, a nawet próbuje gaworzyć. Reaguje na swoje imię, staje się bardziej świadome swojego ciała. Zaczyna chwytać rączkami różne przedmioty i bawi się nimi. Śpi już coraz mniej i zaczyna spożywać inne pokarmy niż mleko matki. Około siódmego miesiąca życia zaczynają pojawiać się pierwsze zęby mleczne. To czas kiedy trzeba zadbać o uzębienie naszej pociechy, ponieważ gdy tego nie zrobimy w przyszłości mogą pojawić się wady zgryzu.
Kolejny jest okres poniemowlęcy, trwający do 3 roku życia. W tym czasie dziecko rośnie, poznaje świat i uczy się chodzić. Większość dzieci rozumie już co się do nich mówi i uczy się rozmawiać.

śpi 2 miesięczne dziecko

Okres przedszkolny jest następnym etapem w życiu małego człowieka. Dziecko idzie do przedszkola, poznaje inne maluchy. Odróżnia już dobre zachowanie od złego. Uczy się pisać pierwsze literki i przygotowuje się do pójścia do szkoły.
Następny etap to wiek szkolny. Trwa on do momentu pojawienia się pierwszych oznak dojrzewania płciowego.

Okres dojrzewania to najcięższy okres rozwoju młodego człowieka. W organizmie dochodzi do wielu zmian. Objawia się to tak zwanym młodzieńczym buntem. Bardzo ważny jest nadzór rodziców nad dorastającym dzieckiem. W tym okresie nastolatki mają wiele naprawdę głupich pomysłów, które mogą źle się skończyć.
Po okresie dojrzewania nadchodzi okres młodzieńczy, a następnie dorosłości. Człowiek staje się odpowiedzialny za swoje życie i za swoje wybory. Idzie do pracy, zakłada własną rodzinę.
Około 60 roku życia zaczyna się okres starości. Ludzie mają wtedy znacznie mniej energii. Przechodzą na emeryturę i odpoczywają.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here