Jest atrakcyjnym celem niejednej wycieczki, a znajdujące się na jego terenie atrakcje turystyczne mają wyjątkowy charakter. Województwo świętokrzyskie zachwyca, a z ciekawymi zabytkami można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Miłośnicy ludowej kultury oraz dawnego budownictwa również znajdą tu dla siebie coś ciekawego. W ich przypadku najciekawszym celem wycieczki po tej części Polski może się okazać Tokarnia, na terenie której powstał ciekawy Park Etnograficzny. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jego terenie? Dlaczego ten skansen jest tak kuszącym celem niejednej wycieczki?
Tokarnia jest miejscem wyjątkowym z kilku względów. O popularności tego skansenu decyduje m. in. bliskość Chęcin oraz malownicza okolica. Sam skansen może się pochwalić ciekawym zbiorem zabytków. Na jego terenie czeka na turystów wiele ciekawym przykładów wiejskiej zabudowy, z którą niegdyś można się było spotkać w okolicy Kielc. Na terenie parku, którego powierzchnia wynosi około 70 ha, ujrzeć można m. in. dawny młyn, aptekę oraz dawną szkołę. Barokowy kościół oraz niezwykły spichlerz z Chęcin są tu jednak eksponatami najważniejszymi, na nich tez skupia się uwaga gości odwiedzających Tokarnię.
W Tokarni każdy może się szybko przekonać, że województwo świętokrzyskie to nie tylko Jaskinia Raj, zamek w Chęcinach oraz piękne Góry Świętokrzyskie. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają tu również na tych, którym marzą się spotkania z ludową kulturą oraz wiejską architekturą. To dla takich osób Tokarnia i tutejszy skansen mogą się okazać miejscem wyjątkowo atrakcyjnym, którego zwiedzenie stanie się ciekawym doświadczeniem i rewelacyjną lekcją etnografii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here