Skalpel jako jedyna metoda na poprawienie swojej urody i cofnięcie niełaskawego dla nas czasu już dawno przestał być jedyną metodą o wysokiej skuteczności. Współczesna kosmetologia w połączeniu z medycznymi metodami pozwala osiągnąć doskonały efekt bez konieczności poddawania się ryzykownym zabiegom chirurgicznym – przykładem jest karboksyterapia.
CO2 jako metoda kosmetyczna i medyczna
Zastosowanie oczyszczonego CO2 ma swoją wieloletnią historię. Było stosowane już wiek temu i z powodzeniem dotarło do naszych czasów. Aktualnie karoksyterapia jest częścią kosmetologii medycznej zajmującej się eliminowaniem i niwelowaniem wielu zmian skórnych. Poprzez iniekcję medycznego tlenku węgla pod skórę uzyskuje się kontrolowany stan zapalny, który natomiast jest bodźcem do zwiększonej produkcji kolagenu.
Ponadto karboksyterapia przenika do komórek tkanek, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia wygląd, napięcie i kolor skóry. Może być stosowana na każdą część ciała i pozwala uzyskać określony efekt.
Zastosowanie karoksyterapii
Do zalet karboksyterapii najczęściej zalicza się średnio inwazyjność, natychmiastowe efekty oraz brak konieczności zachowania okresu rekonwalescencji. Ponadto należy zauważyć, że jest to zabieg, który poradzi sobie z wyeliminowaniem zmarszczek, cieni pod oczami, nadmiernie wypadającymi włosami, wiotkością skóry, cellulitem czy bliznami. Dzięki oddziaływaniu na komórki tłuszczowe pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i tym samym jest nieocenioną pomocą przy odchudzaniu i modelowaniu sylwetki.
Zanim przystąpi się do przeprowadzenia zabiegu należy zapoznać się z listą przeciwwskazań, do których należą m.in. :
– ciężkie niewydolności narządowe;
– stałe przyjmowanie leków przeciwzapalnych;
– ciąża i laktacja
– choroby nowotworowe, chemio- i radioterapia
– zakażenia grzybicze
– opryszczka
– cukrzyca
– antybiotykoterapia
– niewydolność nerek
– padaczka
– nadciśnienie i niedociśnienie
Należy pamiętać, by zawsze skonsultować się z kosmetologiem i korzystać wyłącznie z usług profesjonalistów. Pojawienie się po zabiegu delikatnego bólu i zarumienienia w miejscu nakłucia jest naturalne i nie należy do dolegliwości długotrwałych. Zabieg karboksyterapii nie uwrażliwia dodatkowo skóry na działanie czynników UV.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki