Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu

Od tego, na jakie drzwi zewnętrzne się zdecydujemy, będzie w znacznej mierze zależało nasze bezpieczeństwo, a co za tym idzie komfort życia. Drzwi wejściowe to bowiem nie tylko wizytówka naszego mieszkania lub domu, która znakomicie komponuje się z kolorem elewacji czy ze stolarką okienną, ale przede wszystkim ochrona przed włamaniem. Drzwi zewnętrzne zabezpieczają też przed stratami ciepła i tłumią hałas dobiegający z ulicy czy z klatki schodowej. Dlatego tak ważne jest wybranie funkcjonalnych i odpowiednio wykonanych drzwi do domu.

Bezpieczne

Wybierając konkretny model drzwi, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kolorystykę i wzornictwo, ale przede wszystkim na to, z jakiego materiału zostały zrobione, oraz na ich dodatkowe wyposażenie, na przykład w postaci warstwy termoizolacyjnej czy uszczelek.

Nowoczesna hurtownia budowlana  Bricoman oferuje drzwi wejściowe o mocnej konstrukcji i standardowo posiadające solidne zabezpieczenie, jakie stanowią bolce antywyważeniowe. Ze sforsowaniem takich drzwi złodziej będzie miał problem, ponieważ bolce podczas zamykania drzwi wchodzą w gniazda w ościeżnicy, skutecznie zabezpieczając skrzydło drzwiowe przed jego wyważeniem przez włamywacza.

Ciepłe i ciche

Nowoczesne drzwi wejściowe mają nieprzypadkowo konstrukcję wielowarstwową. Taki sposób wykonania drzwi umożliwia zmieszczenie wewnątrz skrzydła drzwiowego warstwy termoizolacyjnej, na przykład pianki poliuretanowej, która skutecznie zabezpiecza przed stratami ciepła. Skrzydło drzwi powinno być masywne i na tyle odpowiedniej grubości, by wypełnione materiałem termoizolacyjnym chroniło nie tylko przed zimnem, ale także skutecznie wytłumiało hałasy dobiegające z zewnątrz.

Szczelne

Kupując drzwi wejściowe do domu lub do mieszkania, należy ocenić ich szczelność. Znajdujące się w zestawie drzwiowym ościeżnica, skrzydło i próg muszą idealnie do siebie pasować. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na uszczelki, znajdujące się na obwodzie skrzydła i ościeżnicy, które po zamknięciu drzwi powinny zachodzić na siebie i całkowicie zabezpieczać wnętrze domu przed stratami ciepła.

Trwałe

Drzwi wejściowe narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również na intensywną eksploatację, czyli częste otwieranie i zamykanie. W związku z tym kluczowe znaczenie ma ich wierzchnia warstwa. Najlepiej gdy jest wykonana z materiału wytrzymałego na wilgoć, zarysowania oraz promieniowanie słoneczne, by nawet po latach użytkowania zachowała fabryczny wygląd i kolorystykę. Nowoczesna hurtownia budowlana  Bricoman dysponuje drzwiami zewnętrznymi pokrytymi okleiną PCV, która jest odporna na każde warunki pogodowe i promieniowanie UV, a przy tym, jako udana imitacja drewna, elegancko się prezentuje – poznaj ofertę na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-wejsciowe-i-techniczne/drzwi-wejsciowe-do-domu-mieszkania

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here