Zabawki dla kota

Kot w domu może być źródłem wielu przygód, rozrywki oraz uciech. Te wspaniałe zwierzęta są bardzo emocjonalne, choć uczucia okazują w swój własny, często niezależny sposób. Jeśli szukasz pomysłu na spędzenie czasu ze swoim kotem – warto rozważyć zakup nowych zabawek. Do wyboru jest wiele możliwości, które mają nie tylko funkcje rozrywkowe, ale także szkoleniowe, socjalizacyjne, stymulujące oraz liczne inne. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych pomysłów na zabawkę dla kota, której zakup sprawi frajdę zarówno zwierzakowi jak i jego opiekunom.

Zabawki dla kociąt i kocich seniorów – rozrywka i bezpieczeństwo

Kotów podejście do zabawek jest specyficzne. Z jednej strony, uwielbiają, kiedy poświęca się im uwagę, a niektórym typom zabawek z łatwością poświęcają mnóstwo czasu. Z drugiej jednak strony, niektórymi zabawkami koty potrafią się znudzić po dość szybkim czasie, lub po prostu nie wykazać żadnego zainteresowania.

Zabawki są ważne na każdym etapie życia kota, w tym na etapie kocięcia. Wówczas, pełnią one funkcje socjalizacyjne i wychowawcze, a ponadto – pozwalają zająć czas naszemu pupilowi. Co nie mniej ważne, koty podczas zabawy wytracają energię, której często mają w nadmiarze. Dzięki temu – mniej psocą, są mniej skłonne do niszczenia mebli, ubrań lub innych cennych obiektów.

Zabawki dla kotów mniej i bardziej wybrednych – krótki przegląd pomysłów na zabawki

Zacznijmy od tego, że wybierając zabawki, należy wziąć pod uwagę nie tylko nasze preferencje, ale również preferencje i predyspozycje kociaka. Chodzi przede wszystkim o jego wiek, stan zdrowia, sprawność oraz dotychczasowe preferencje odnośnie zabawy i spędzania czasu.

Piszczące myszki to dobry pomysł zarówno dla małych jak i starszych kotów. Myszki ogniskują uwagę kota oraz sprawiają, że zaczyna on imitować „polowanie”. Piszczenie jest dodatkowym bodźcem, który sygnalizuje udany przebieg łowów.

Patyczki z delikatnymi końcówkami – np. pluszowymi kulkami, piórkami lub innymi elementami – to zabawa zarówno dla kota jak i jego opiekuna. Wiele kotów uwielbia bawić się patykami przez całe życie, a zabawa ta wydaje się im nigdy nie nudzić.

Nieco podobnych uciech dostarczają wędki dla kota, które mogą być mniej lub bardziej rozbudowane. Najciekawsze modele pozwalają imitować nie tylko zachowanie zwierząt, na które koty polują w naturalnym otoczeniu, ale również ich odgłosy. Wędki imitujące ptaki z pewnością przypadną do gustu niejednemu kociemu pupilowi.

Bardziej rozbudowane zabawki to m.in. tory do zabaw – składające się z szyn oraz przesuwającej się po ich powierzchni kulki. Za pomocą własnych łapek, koty powodują ruch kulki, które przykuwa ich uwagę i zachęca do dalszej zabawy.

Tunele dla kotów to rozrywka oraz miejsce do odpoczynku. Rozmaite wersje tuneli są wyposażone w dodatkowe udogodnienia – piłeczki, szeleszczące materiały, otwory do obserwowania otoczenia w czasie, gdy kot przebywa wewnątrz.

Interesujące zabawki dla kota to również poduszki wypełnione przyjemnymi dla kota zapachami – waleriany, kocimiętki lub łupinami orkiszowymi. Koty uwielbiają spędzać na nich czas, otaczając się przyjemnymi, relaksującymi zapachami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here