Zabawki do ogrodu, które pokocha Twoje dziecko

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdy piękna pogoda sprzyja szaleństwom na dworze. Zabawki ogrodowe umilą ten czas i umożliwią zorganizowanie maluchom kreatywnych i rozwijających zajęć na łonie natury. Sprawdź, które z nich wybrać, by zapewnić pociechom beztroski czas na łonie natury.

Zabawki ogrodowe dla dzieci

Zabawki ogrodowe nie tylko sprawiają dzieciom wiele frajdy, ale również pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy. Przede wszystkim, umożliwiając maluchom spędzanie czasu poza domem, w ogrodzie, parku czy lesie, odrywamy je od urządzeń elektronicznych, co już jest dużym sukcesem. Zabawy na powietrzu pozytywnie wpływają na układ kostny, obniżają ryzyko nadwagi i otyłości, a także wyzwalają endorfiny. Odpowiednia dawka promieni słonecznych ma także znaczenie w kontekście kształtowania odporności – umożliwia wytwarzanie witaminy D przez organizm.

W sklepach dostępny jest ogrom gadżetów, które mają za zadanie urozmaicenie i uatrakcyjnienie czasu spędzanego na zewnątrz. Wśród nich znajdziemy huśtawki, hamaki, zjeżdżalnie, zestawy sportowe, np. bramki i kosze piłkarskie, czy akcesoria przydatne w piaskownicy. Aby wybrać zabawki, dzięki którym stworzymy wymarzony plac zabaw dla naszej pociechy, musimy poznać jej potrzeby i zainteresowania oraz dostępny asortyment. Sprawdzamy asortyment zabawek ogrodowych w sklepie 5.10.15.

  1. Huśtawki

Huśtawka to absolutny must-have ogrodowych zabaw, większość dzieci nie wyobraża sobie dnia bez bujania. To bardzo dobrze! Huśtanie rozwija bowiem zmysł równowagi, kształtuje orientację przestrzenną, wpływa pozytywnie na układ nerwowy, uspokaja. Dzieci, które lubią spędzać czas na huśtawkach mają lepszą koordynację ruchową i koncentrację uwagi. Dla młodszych dzieci odpowiednie będą huśtawki z siedziskiem kubełkowym, dla starszych sprawdzą się tzw. bocianie gniazda.

  1. Akcesoria sportowe

Granie w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, a w przypadku maluszków zwykłe podrzucanie piłeczki to aktywności, które umożliwiają pozbycie się nadmiaru energii, a także budowanie relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Do rozgrywek sportowych przydadzą się mini bramki piłkarskie, kosze czy pachołki. Tego typu sprzęty są najczęściej wykonane są z wytrzymałego plastiku, dlatego też są w pełni bezpieczne.

  1. Baseny ogrodowe

Upalne letnie dni to doskonały czas na pluskanie się w basenie – zarówno niemowlęta, jak i starszaki z pewnością pokochają takie wodne szaleństw. Posiadając ogród, ale także większy taras, warto więc kupić dmuchany basen ogrodowy oraz inne przydatne akcesoria, takie jak okularki, kamizelka czy kółko do pływania.

  1. Gry plenerowe

Współzawodnictwo sportowe to znakomita okazja, by dziecko nauczyło się, jakie emocje towarzyszą wygrywaniu oraz przegrywaniu. Pozytywna rywalizacja znakomicie buduje poczucie własnej wartości i wzmacnia samoocenę. Warto zachęcać brzdące do gry w kręgle, rzutki, badmintona czy krykieta i samemu uczestniczyć w zabawach.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here