Praktyczne wyposażenie klatki dla chomika

Klatka to niezbędne wyposażenie dla każdego chomika, które stanowi jego podstawowe miejsce zamieszkania. Jednak w celu zapewniania mu jak najlepszych warunków, musimy także zdecydować się na odpowiednie jej wyposażenie. Jakie? Zaraz opowiemy!

Gotowe klatki dla chomika

Jednym z pomysłów na zakup klatki dla chomika jest kupienie gotowego klatki z pełnym wyposażeniem. W ten sposób możemy uzyskać od razu zestaw, który będzie najwygodniejszy na początek: na pierwsze chwile z chomikiem, ale też dla osób, które dopiero zaczynają go hodować i jeszcze nie mają odpowiedniego doświadczenia. Takie rozwiązanie pozwoli szybko zaopatrzyć się dokładnie w to, co niezbędne.

Funkcjonalne miski i poidełka

Karmienie chomika i obserwowanie go podczas jedzenia oraz picia może być prawdziwą przyjemnością i nowym doświadczeniem. Aby jednak mogło tak się stać, należy zacząć od wyboru odpowiednich akcesoriów, które pozwolą podawać mu jedzenie i wodę.

Miseczka na jedzenie przede wszystkim musi mieścić taką jego ilość, aby chomik mógł swobodnie z niej korzystać nawet podczas naszej chwilowej nieobecności. W ten sposób będziemy mieli pewność, że zwierzątko nie jest głodne przez cały dzień, gdy przebywamy w pracy lub w szkole. Taka sama zasada dotyczy pojemniczka na wodę, który powinien być odpowiednio duży, aby na pewno nie zabrakło jej dla zwierzątka podczas dłuższego wyjścia.

Kuwetka dla chomika

Jednym z bardzo funkcjonalnych rozwiązań, pomagającym w utrzymaniu czystości i higieny w klatce, jest wyposażenie jej w kuwetkę. Ciekawym pomysłem są kuwety dla chomika z obniżonym wejściem, zrobione jako modele narożne. Pomagają one w odizolowaniu sfery na nieczystości od pozostałych elementów klatki, a także ułatwiają zwierzątku załatwianie potrzeb fizjologicznych w jedno miejsce.

Domek

Każde zwierzątko musi czasem wyspać się, odpocząć albo po prostu odstresować. Odizolowanie się na chwilę od mieszkańców domu i ich gości, a także od innych zwierząt domowych, może być w tym bardzo pomocne. Dlatego też warto zdecydować się na zakup domku, który pomoże chomikowi ukryć się na kilka chwil przed ciekawskim wzrokiem (albo nosem). Musi być na tyle duży, by zwierzątko spokojnie się do niego mieściło, a jednocześnie powinien być dla niego jak najbardziej wygodny i przytulny.

Kołowrotek, tunel i inne zabawki

Chomiki to nie tylko miłośnicy spania, ale i zabawy. Dlatego warto już od małego uczyć naszego pupila, do czego służy kołowrotek albo tunel. Zabawki pomogą mu zająć się czymś podczas naszej nieobecności, sprawią też, że zwierzątko będzie zdrowsze, ponieważ zdobędzie dzięki nim lepszą kondycję. A jeśli masz pomysł, jak bawić się wspólnie z chomikiem jego akcesoriami, z pewnością dla każdego z was będzie to czas ciekawy i mile spędzony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here