Jak zabezpieczyć posesję przed włamywaczami?

0
12491

Elegancki ogród to doskonała wizytówka naszego domu. Bujna roślinność wygląda uroczo i sprawia, że zielone tereny zyskują niepowtarzalny klimat. Warto jednak pamiętać, że duża ilość krzewów i drzew może być idealnym schronieniem dla złodzieja, który przemknie przez podwórze niezauważony. Jak zabezpieczyć posesje i utrudnić zadanie włamywaczom?

Rozsądnie planuj ogród

O zabezpieczeniu przed włamaniem myślimy zazwyczaj już po fakcie, gdy dojdzie do takiej przykrej sytuacji. Oczywiście wtedy jest już na to za późno, a jedyne co możemy zrobić to starać się nie dopuścić do kolejnych kradzieży w przyszłości. O tym, jakie możliwości daje złodziejom bujny ogród, warto pomyśleć już na etapie planowania. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na słabe punkty naszego domu. Taras, balkon – to przez nie złodziej najpewniej dostanie się do środka. Otoczenie ich  wysokimi roślinami i dużą ilością zieleni tylko ułatwi włamywaczom zadanie. Pamiętajmy więc o tym, by pozostawić w tych miejscach trochę wolnej przestrzeni. Dodatkowo możemy umieścić tam oświetlenie z czujnikiem ruchu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że ktoś kręci się w okolicy naszego domu. 

Pies stróżujący

Pies stróżujący to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku posiadania domu z przestronnym ogrodem. Dla dużego zwierzęcia to przede wszystkim swoboda, a dla nas gwarancja, że szczekanie i warczenie zniechęci potencjalnych włamywaczy. Oczywiście decydując się na zakup czworonoga, powinniśmy skoncentrować się na konkretnych rasach, ponieważ nie każdy pies będzie w stanie wystraszyć lub zatrzymać intruza. Kierujmy się przede wszystkim rozmiarem, budową ciała oraz usposobieniem. Pupil powinien być nieufny wobec obcych, a jego zachowanie powinno alarmować nas o tym, że w ogrodzie ktoś jest.

Fotopułapki

Zapewne część właścicieli domów jednorodzinnych zastanawia się nad zakupem urządzeń monitorujących. Świetnie sprawdzają się one w otoczeniu budynku, jednak duża posiadłość nie zawsze daje możliwość montażu kamery wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Dlatego idealnym rozwiązaniem mogą okazać się fotopułapki. To urządzenia służące do rejestrowania obrazu, wyposażone w czujniki ruchu. Są przystosowane przede wszystkim do montażu w terenie i miejscach, w których nie mamy dostępu do zasilania. Fotopułapki spy-center.pl sprawdzają się wszędzie tam, gdzie warunki pogodowe utrudniają działanie zwykłych urządzeń. Ich wyposażenie pozwala na rejestrowanie obrazu zarówno za dnia, jak i w nocy. Moduł GSM daje możliwość poinformowania użytkownika o niepożądanej aktywności na terenie posesji. Dzięki temu będziemy mogli złapać włamywaczy na gorącym uczynku, nawet będąc poza domem.     

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here