Jak zrobić dynie na halloween?

W ostatnich latach coraz popularniejsze w Polsce staje się obchodzenie halloween. Jest to święto pochodzące z USA. Dzieci chodzą po domach zbierając cukierki. Ludzie ozdabiają swoje domy, tak aby straszyły swoim wyglądem. Na ogrodach, przed domem i w oknach można znaleźć świecące, strasznie wyglądające dynie. W Polsce mało kto chodzi po mieście w pogoni za słodyczami, ponieważ większość osób nie jest przygotowana i najczęściej nie otwiera wtedy drzwi. Mimo tego często możemy spotkać wykrojone, świecące dynie.

Jak zrobić dynie na halloween?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej dyni. Powinna być mocno pomarańczowa oraz płaska od spodu, żeby lepiej stała. Wielkość może być dowolna, jednak w dużych dyniach łatwiej będzie wycinać straszne miny. Gdy mamy kupione dynie pora zabrać się za wycinanie. Możemy do tego użyć zwykłego noża, tylko musi być ostry. W sklepach dostępne są specjalne zestawy do wycinania dyni. Pierwszym krokiem będzie odcięcie góry. Musimy to zrobić dokładnie i ostrożnie, żeby nie podziurawić niepotrzebnie dyni. Następnie za pomocą łyżki wydrążamy środek. Musimy usunąć cały miąższ wraz z pestkami. Nastepnie przechodzimy do planowania. Oglądnijmy dynie z każdej strony, i wybierzmy odpowiednią. Nastepnie naszkicujmy markerem lub długopisem kształt naszej dyni. Na halloween dynia powinna straszyć. Zatem rysujemy złą minę, po czym nożem wycinamy. Wycinanie nie musi być dokładne. Nierówne krawędzie dodają mrocznego efektu. Na końcu pozostaje wsadzić świeczkę i zapalić ją. W nocy dynia będzie straszyła wszystkich wokół.

Taka dynia może być trzymana w domu, przykładowo podczas imprezy z okazji halloween. Może być idealną ozdobą domu, jak i mieszkania w tym okresie. Gdy zapraszasz znajomych, dynie możesz wypełnić cukierkami, owocami, bądź innymi przekąskami. Na pewno docenią to niecodzienne podanie.

Wycinanie dyni to świetna zabawa. Możesz się nieźle napracować, a na koniec efektem twojej pracy będzie fajna dekoracja domu. Dynie można kupić w cenie kilku złotych za kilogram, więc nie jest to jakaś duża kwota. Jak jedna nie wyjdzie, to zawsze można dokupić drugą.

bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomy z kontenerów
Następny artykułJak zrobić zaproszenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here