Jak zrobić zaproszenie?

Kluczowe znaczenie przy planowaniu wydarzenia jest odpowiednie wykonanie zaproszeń. Aby gość z chęcią się na nim pojawił, zaproszenie powinno być odpowiednio efektowne, estetyczne i poprawnie napisane. Powinno również zawierać wszystkie niezbędne informacje na temat planowanego wydarzenia. Jak zrobić zaproszenie, aby gość chętnie się zjawił?

Po pierwsze – podaj wszystkie niezbędne informacje

Na zaproszeniu należy podać wszystkie niezbędne informacje na temat planowanego wydarzenia, tak, aby gość wiedział dokładnie gdzie i kiedy powinien się zjawić. Na wstępie należy napisać jakiego rodzaju okazji dotyczy, czy mowa o imprezie urodzinowej, koncercie, czy może szkolnym przedstawieniu. Następnie w zaproszeniu powinno zawrzeć się dokładną godzinę, datę i miejsce, w którym impreza będzie się odbywać. Jeżeli na wydarzeniu obowiązuje odpowiedni strój, lub wymagane będą opłaty, taką informację również należy umieścić na zaproszeniu.

Po drugie – używaj zwrotów grzecznościowych

Aby zaproszenie zachęciło gościa do pojawienia się, powinno być napisane poprawnie pod względem gramatycznym i ortograficznym, a także zawierać zwroty grzecznościowe. Nie należy pomijać sformułowania „Szanowna Pani/Panie” przed imieniem i nazwiskiem zapraszanej osoby. Jeżeli wydarzenie jest mniej oficjalne, np. jest to impreza urodzinowa i zaproszenie kierowane jest do koleżanki z klasy, również warto zawrzeć w nim przedrostek, np. „Droga Karolino”, „Kochany Andrzeju”. Dobrze jest wpisać dane zapraszanej osoby odręcznie. Dzięki temu gość poczuje się doceniony i chętnie rozważy propozycję pojawienia się na organizowanym przez nas wydarzeniu.

Po trzecie – podpisz się

Niezwykle istotną kwestią w tworzeniu zaproszenia, jest umieszczenie informacji o tym kto je kieruje do gościa. Organizatorem może być większa liczba osób, np. cała klasa szkolna czy koło naukowe i wówczas podpisujemy się w imieniu całej społeczności. Jeżeli to prywatna impreza, osoba zapraszająca podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem na końcu zaproszenia, najlepiej odręcznie.

malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here