nowy helikopter

Piękna willa z basenem, garażem dla kilku samochodów i bogatym wyposażeniem domu to marzenie, nad którym rozpływa się wiele osób. Z zazdrością patrząc na luksusy, zastanawiają się ile to kosztuje, czasem nawet marzą, żeby odłożyć sobie na jakąś ekskluzywną rzecz. Często staje się to nawet obsesją i czułym punktem danego człowieka. Jak duże kwoty trzeba zaoszczędzić aby sprawić sobie coś luksusowego w swoim mieszkanku (przyjmując, że w ogóle mamy na to miejsce).

Wyposażenie domu w luksusowe rzeczy to jedno z marzeń średnio zarabiających ludzi (zaraz po ogromnym pragnieniu noszenia ekskluzywnych marek ubrań czy zegarków). Co jest uważane, za coś luksusowego w domu, ile to kosztuje i czy faktycznie jest tak drogie?
Zacznijmy od jacuzzi. Tutaj rozbieżność cenowa jest bardzo duża.

Poczynając od wanien z hydromasażem, kosztujących od około 5 tysięcy złotych, kończąc na jacuzzi (nawet ogrodowym) za około 90 tysięcy złotych. Rozbieżność, która występuje nie jest bezpodstawna. Na cenę wpływa wielkość obiektu – im większy i więcej osób będzie mógł pomieścić tym droższy. Ilość dysz do masażu i inne dodatkowe funkcje lub materiał z jakiego jest wykonany, a także możliwość instalacji na dworze.

Sauna w domu lub przy domu brzmi zachęcająco ? Tutaj koszt nie jest aż tak wygórowany i faktycznie przeciętnie zarabiający Polak mógłby odłożyć na saunę. Ceny również się wahają ale nie tak mocno bo od około 3 tysięcy złotych do około 15 tysięcy złotych. Te droższe sauny to z reguły sauny zewnętrzne – poza domem. Oczywiście tak jak w przypadku jacuzzi cena jest uzależniona w dużej mierze od wielkości i materiału.

Naprawdę kosztownym przedsięwzięciem jest wybudowanie w domu lub przy domu basenu. Koszty samej budowy są dużej ale i eksploatacji. Ciężko jednoznacznie określić pewien zakres cenowy basenu w domu ale taki średniej wielkości może kosztować nawet 150 tysięcy złotych. To cena jaką można zapłacić za zwykły domek jednorodzinny. Robi wrażenie.

ile kosztuje helikopter

Odchodząc od dóbr luksusowych, jakie można znaleźć w mieszkaniach nie można wspomnieć o najbardziej charakterystycznych cechach luksusu… Są to różnego rodzaju środki transportu.
Zaczynając od samochodów, najczęściej sportowych takich słynnych marek jak Lamborghini. Przykładowo Lamborghini Aventador, mający już roczek kosztować może nawet prawie 3 miliony złotych! Dla porównania podobny Lamborghini Aventador tylko kilka lat starszy w wypożyczalni na 24 godziny może kosztować 10 tysięcy złotych. To koszt naprawdę fajnej sauny przydomowej, czy wanny z hydromasażem w łazience.

Zdecydowanie to dobro luksusowe nie jest osiągalne dla większości ludzi.

Prywatna łódź lub statek…jaki bogacz by się bez tego obszedł? Imprezy na jachcie nad ciepłym morzem albo oceanem to scena prosto z filmu. Ile kosztuje jacht? Ceny są wprost kosmiczne i oczywiście zróżnicowane. Wypośrodkowanym przykładem może być cena o wysokości 360 tysięcy… euro!

Helikopter koło domu, czekający aż polecimy nim zrelaksować się lub wylądować na gmachu swojego wieżowca, w którym pracujemy. Ile kosztuje helikopter? Podobnie jak samochód, jego cena jest bardzo zależna od tego jakie ma wyposażenie, ale cenę można śmiało oszacować na kilka milionów złotych.

Prywatne wyspy, domy w różnych miejscach naszego globu, restauracje czy inne tego typu rzeczy to dobrobyt na jaki pozwolić mogą sobie nie liczni. Przeciętny człowiek może próbować dotknąć niektórych z tych rzeczy, jak na przykład domowa sauna, lecz przejażdżka Lamborghini słono kosztuje. Zamiast dążyć całe życie do jakiejś utopii lepiej zadowolić się tym co możemy naprawdę osiągnąć. Może nie stać przeciętnego człowieka na to aby kupić wyspę, czy domek na Karaibach, ale jak najbardziej stać na fajne wakacje.

helikopter

Oczywiście wymaga to odłożenia odpowiednich środków, osoby żyjące w ubóstwie lub mające problemy materialne nie są w stanie odłożyć na wakacje. Ta część, która może to zrobić to powinna skorzystać z ofert linii lotniczych, które są coraz bardziej przystępne i polecieć na niezapomniany urlop, zobaczyć coś fajnego, skorzystać z życia. Na pewno będzie to o wiele bardziej budujące niż posiadanie Lamborghini na jedną dobę. Tym bardziej, że oferty wakacyjne są w coraz to lepszych cenach i nie ogranicza nas już od dawna żadna żelazna kurtyna.

Zamiast zazdrośnie spoglądać na bogaczy lepiej samemu wzbogacić swoje życie. Ważne jest by zrobić to w odpowiedni sposób. Pogoń za samymi rzeczami często kończy się, najważniejsza zawsze powinna być rodzina i zdrowie. Przecież ani tej sauny, ani helikoptera „do grobu wziąć nie można”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here