Mezoterapia igłowa twarzy – czy warto się na nią decydować oraz jak długo utrzymuje się efekt?

0
1234

Gdy decydujemy się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, to najpewniej będą nas interesowały przede wszystkim efekty, jakie możemy uzyskać. Cena zabiegu zazwyczaj nie należy do najniższych i odkładając dłuższy czas chcemy mieć pewność, że rezultat nas usatysfakcjonuje. Szczególnie gdy zabieg dotyczy skóry twarzy tak jak w przypadku zastosowania mezoterapii igłowej. Zapraszamy do lektury osoby, które zastanawiają się, czy warto decydować się na tego typu zabiegi.

Doceniana i chwalona

W ostatnim czasie dosyć głośno zrobiło się o zbawiennym działaniu mezoterapii. Na pewno w dużej mierze spowodowane jest to wzrostem popularności zabiegów medycyny estetycznej. Dzisiaj nie są one przeznaczone jedynie dla najbogatszych. Ponadto mezoterapia igłowa polecana jest przez osoby, które w środowisku internetowym posiadają już pewnego rodzaju popularność. Z jednej strony, to wszystko zachęca do skorzystania z oferty dobrego salonu kosmetycznego, a z drugiej wywołuje niepewność co do oczekiwanych korzyści. Dlatego też warto zapoznać się z mechaniką działania mezoterapii. Pozwoli to zrozumieć, w jaki sposób osiągany jest efekt i czego dokładnie możemy się spodziewać.

Bezpieczne nakłuwanie

Wiedza na temat tego, jak działa mezoterapia igłowa, pozwoli nam na ocenę jej skuteczności. Zabieg ten polega bowiem na nakłuwaniu skóry przy pomocy igły, która zazwyczaj osiąga długość do 1,5 cm. Przy jej pomocy do skóry podawane są substancje rewitalizujące, w których skład wchodzi np. kwas hialuronowy, kolagen, kofeina, czy osocze bogatopłytkowe. Składniki te przyczyniają się do znacznej poprawy wyglądu skóry twarzy i nie tylko.

Nie mniej, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że magia mezoterapii nie polega jedynie na odpowiednio dobranym składniku. Bardzo istotnym elementem, który wpływa na odmłodzenie twarzy, są nakłucia same w sobie. Naruszenie struktury skóry pobudzi ją do regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Proces ten daje w stosunkowo szybkim tempie widoczne efekty. Jeśli więc nie jesteś przekonana, czy wstrzyknięcie konkretnego koktajlu naprawdę pomoże, to w przypadku efektu nakłuć nie musisz się obawiać. Pojawi się on, ponieważ będzie wynikał z naturalnych procesów obronnych skóry. Zabiegiem, który w pełni skupia się na pobudzaniu skóry twarzy do regeneracji, jest mezoterapia mikroigłowa.

Jakich efektów oczekiwać?

Wspomniane już nakłuwanie skóry oraz jej regeneracja sprawią, że twarz będzie widocznie odmłodzona. Będzie to efekt wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki niemu skóra twarzy staje się napięta oraz elastyczna. Znikają więc zmarszczki, a kontury twarzy stają się zdecydowanie widoczniejsze. Poprawia się również kondycja skóry i jej gęstość.

Jeśli natomiast chodzi o efekty mezoterapii igłowej wynikające z podanego koktajlu, to w zasadzie będą one zależały od konkretnych składników. Kwas hialuronowy w dużym stopniu wpłynie na nawilżenie skóry, Natomiast jeśli zależy nam przede wszystkim na przeciwdziałaniu procesom starzenia się, to koktajl zawierał będzie np. krzem organiczny. Możemy również borykać się z różnego pochodzenia przebarwieniami. W takim wypadku podaje się peptydy. Natomiast jeśli zmagamy się z problemem uporczywego i nawracającego trądziku, to idealnym składnikiem będzie biotyna.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here