Popularne metody walki z nieświeżym oddechem vs Listerine

Każdemu- choć raz- zdarzyło się niekomfortowe spotkanie w bliskiej odległości z osobą, której zapach wydobywający się z jamy ustnej, nie zachęcał do kontynuowania rozmowy. Ani bielsze zęby ani zdrowe dziąsła, nie pomogły zatrzeć negatywnego wrażenia ze spotkania. Będąc po drugiej stronie, z łatwością można przypomnieć sobie towarzyszące uczucia i odczuwany poziom dyskomfortu. Bezsprzecznie nikt nie chciałby występować jako rozmówca z nieświeżym oddechem, a jednak ktoś tę niechlubną rolę wciąż w naszym społeczeństwie pełni.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Powodów nieświeżego oddechu jest sporo. Od najbardziej oczywistych, spowodowanych brakiem higieny jamy ustnej, prowadzącym do uszkodzeń zębów czy stanów zapalnych, poprzez spożywane pokarmy, które wydzielają specyficzną woń (czosnek, cebula) aż do chorób w zakresie układu pokarmowego czy zatok, migdałków lub nosa. Określenie przyczyny nieświeżego oddechu ułatwia dalsze postępowanie, ponieważ wystarczy wyleczyć lub zlikwidować winowajcę, by uniknąć problemów z nieprzyjemnym zapachem. Kiedy przyczyny brak, może to nastręczać kłopotów, ale rozwiązań wciąż jest kilka.

Co w trawie piszczy?

Gdy na podstawie diagnozy ustalono przyczynę dolegliwości, a zastosowane środki zaradcze, nie przynoszą rezultatów, nie warto tracić nadziei. Lepiej jednak dobrze zorientować się wśród dostępnych propozycji, by wybrać najbardziej odpowiednią i skuteczną. Możliwości jest naprawdę dużo, ale ilość nie zawsze idzie w parze z jakością.

Jednym ze sposobów walki z nieświeżym oddechem, zalecanym jeszcze przez nasze babki, jest podgryzanie natki pietruszki. Związki zapachowe ulatniają się w trakcie żucia, dzięki czemu zamiast przykrego zapachu, nasz rozmówca może poczuć przyjemną woń pietruszki. Z tą metodą należy być jednak ostrożnym. Podgryzanie zielonych listków może zakończyć się pozostaniem ich między zębami, co spowoduje dwuznaczny odbiór po drugiej stronie w trakcie szerokiego uśmiechu.

Żuj na zdrowie, czy na pewno?

Innym popularnym i chętnie stosowanym sposobem jest żucie gum. Niestety nie jest to najlepsza metoda dla naszych zębów. Gumy zawierają najczęściej cukier, powodujący próchnicę. Poza tym częste wykonywanie tej czynności, zwłaszcza u dzieci, może powodować wady zgryzu.
Chlust, i po kłopocie.

Sprawdzonym i docenianym sposobem na świeży oddech jest natomiast płyn do płukania ust Listerine Tartar Control – https://www.listerine.pl/products/listerine-tartar-control-plyn-do-plukania-jamy-ustnej. Aby produkt był skuteczny, wystarczy wykonać płukanie jamy ustnej dwa razy dziennie. To szybki i efektywny sposób, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale też kamienia nazębnego. Płyn do płukania jamy ustnej zapewnia również ochronę przed bakteriami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here