Niektóre choroby sprawiają, że jest nam wstyd o nich mówić. Trudno wtedy pójść nam do lekarza i przyznać się do problemu, szczególnie gdy jest to grzybica prącia. Jednak należy przełamać się i podjąć leczenie, ponieważ nieleczona choroba może prowadzić do bezpłodności oraz do przerostu gruczołu prostaty.
Grzybica penisa – przyczyny objawy leczenie.
Przyczyną grzybicy prącia jest długie zaniedbywanie higieny osobistej, noszenie za obcisłej bielizny lub spodni, za częste wizyty na basenie, uczulenie na lateks, przyjmowanie sterydów lub antybiotyków, współżycie z zakażoną partnerką oraz przyjmowanie środków plemnikobójczych.
Grzybica penisa może przez dłuższy czas przebiegać bezobjawowo, jednak gdy już poczujemy jej objawy są one nieprzyjemne,a konsekwencje poważne. Gdy zauważymy zaczerwienienie członka lub śluzówki żołędzi i napletka możemy być pewni, że to grzybica. Będzie nam również towarzyszyło uczucie swędzenia i pieczenia, ból pojawiający się podczas ejakulacji. Pojawi się stulejka, która utrudnia odbywanie stosunku oraz biały nalot na członku. Będziemy również często oddawać mocz i zauważymy nieprzyjemny zapach wydzielin.
Aby podjąć leczenie należy udać się do lekarza dermatologa, urologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Na podstawie rozmowy z pacjentem oraz obejrzeniu narządów płciowych stawia diagnozę. W razie jakichkolwiek wątpliwości pobiera wymaz spod napletka oraz żołędzi i wysyła do laboratorium. Leczenie grzybicy polega na miejscowym aplikowaniu maści zawierającej najczęściej flukonazol, klotrimazol, ekonazol, ketokonazol, mikonazol. Może to trwać do tygodnia, jeśli jednak nie przynosi to żadnych skutków, możemy podjąć kuracje doustną. Na czas leczenia powinniśmy zrezygnować ze współżycia i zadbać o to by nasza partnerka również podjęła leczenie nawet jeśli nie ma u niej objawów grzybicy.
Nie zwlekajmy z podjęciem leczenia, które jest skuteczne w 80-90% przypadków. Jeśli od razu zauważymy problem i podejmiemy się leczenia, jest duża szansa, że grzybice prącia wyleczymy szybko i łatwo.

pasazmamy.pl

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here