Trudne początki ciąży

Ciąża to zawsze wielka niespodzianka w życiu kobiety niezależnie czy była planowana czy też nie.Wiadomość o niej powoduje, że przyszłymi rodzicami targają sprzeczne emocje od fali radości i wielkiego szczęścia po niepokój i zwątpienie. Młodzi rodzice obawiają się, czy podołają tej nowej i niezmiernie odpowiedzialnej roli.
Pojawienie się dziecka na świecie niesie ze sobą mnóstwo radości i nadziei, ale też ogromne zmiany, które sprawiają, że życie dwojga ludzi diametralnie się zmienia.
Po narodzinach maleństwa już nic nigdy nie będzie takie jak dawniej. Całe dotychczasowe życie młodych rodziców się przewartościowuje. Jednak ta zmiana będzie zmianą ku lepszemu, bowiem powitanie na świecie maleńkiego człowieka, który jest cząstką kobiety i mężczyzny zawsze jest cudem i wspaniałym przeżyciem.
kobieta w początkowej fazie ciąży wypatruje charakterystycznych jej objawów i z niepokojem obserwuje swoje ciało, czy nic złego się nie dzieje z jej maluszkiem.
Czyta fachową literaturę i rozmawia z doświadczonymi koleżankami na temat ciąży i jej przebiegu. Chciałaby wiedzieć, czy na początku ciąży boli brzuch i czy to jest normalnym i nie niepokojącym zjawiskiem świadczącym o ciąży.
Pierwsze mdłości i zachcianki ciąży przyszłe mamy traktują jako typowe dla wczesnego okresu ciąży i zwracają na nie uwagi. Jednak obawy, czy na początku ciąży boli brzuch mogą być niepokojące nie tylko dla przyszłych matek, ale także dla lekarzy prowadzących ich ciąże.
Ból brzucha we wczesnej ciąży może świadczyć o rozwijającym się dziecku lub też być sygnałem, że w organizmie matki dzieje się coś złego.Taki stan zawsze trzeba skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, by wykluczyć zagrożenia i nie utracić dziecka.
Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Jest to moment wyjątkowy, bo przyszła mama nosi pod sercem nowe życie, które stanie się dla niej najważniejszym skarbem i celem. Trzeba cieszyć się tym stanem i dbać o ciążę, zdrowie swoje i maluszka, bo narodziny dziecka to najważniejsza chwila w życiu kobiety, przyszłej matki.

czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here