ekspres ciśnieniowy
fot. pixabay.com

Korzystanie z ekspresu do kawy to najłatwiejszy sposób na zrobienie doskonałego drinka. Jednak w tym przypadku pojęcie „doskonałości” jest względne, ponieważ każdy ma inne preferencje smakowe, a wiesz, o smaku nie ma mowy. Producenci wiedzą o tym najlepiej, więc potrafią dostosować swoje oferty do potrzeb konsumentów. Jaki ekspres najlepiej się sprawdzi?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-automatyczny-ekspres-cisnieniowy-do-domu-wybrac/

Ekspres ciśnieniowy

Najłatwiejszym sposobem przygotowania ciasta i aromatycznej kawy jest skorzystanie z tego ekspresu, dlatego jest obecnie najpopularniejszy, choć te urządzenia są najdroższe. Posiadają wbudowany młynek, który może zmielić ziarna kawy bezpośrednio przed zaparzeniem kawy.

Maszyny te są najbardziej zaawansowane technologicznie, dzięki czemu jednym dotknięciem można zaparzyć różne rodzaje kawy, nawet latte macchiato. Ich wady to wysoka cena, duży rozmiar oraz konieczność codziennej i regularnej konserwacji. Koneserzy kawy często zarzucają te ekspresy zbytnie zautomatyzowane, ale ci, którzy lubią upraszczać, wolą raczej znaleźć ich zalety dla wygody i oszczędności czasu.

Każdy tego typu ekspres przygotowuje kawę espresso i czarną, a dodatkowo wyposażony jest w system spieniania mleka. Może to być zewnętrzna dysza spieniająca (bełkot mechaniczny, tzw. Panarello) (najtańsza opcja) lub automatyczny system (tzw. Ekspres do cappuccino), który umożliwia klikanie Naciśnij przycisk, aby przygotować kawę mleczną, taką jak cappuccino lub latte macchiato.

Do domu i nie tylko

Warto zaznaczyć, że automatyczne ekspresy do kawy do użytku domowego wykonywane są nie tylko w wersji wolnostojącej (w wielu rozmiarach i kolorach), ale także w wersji do zabudowy. Jeśli ktoś ma kuchnię z wbudowanym piekarnikiem, mikrofalówką itp., Może też kupić ekspres do kawy w tym samym stylu. Niestety modele te są trudniejsze do utrzymania w czystości i droższe, ale można je np. Podłączyć bezpośrednio do źródła wody, a przede wszystkim – nie zajmują cennej przestrzeni na kuchennym blacie. Automatyczne ekspresy do kawy są również produkowane do celów biurowych i komercyjnych. Modele te są większe (mają większe zbiorniki na wodę i kawę) i mocniejsze – przystosowane do parzenia dużych ilości kawy dziennie.

Przeczytaj też: http://www.ufendi.pl/ekspres-przelewowy-twojego-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here