Biznesowe kursy języka niemieckiego

Oznaczenia poszczególnych poziomów nauki języka niemieckiego są dość domyślne i proste. Litery N oznaczają, że ma się do czynienia z trybem normalnym, czyli – mówiąc prościej – podstawowym. Z kolei w przypadku liter B, ma się już do czynienia z biznesowym kursem języka niemieckiego. Na czym polega jego wyjątkowość?

Biznes to podstawa

Litera B oznacza, że uczestnik ma do czynienia z kursem typowo biznesowym, w trakcie którego pozna on wszelkie zagadnienia dotyczące negocjacji w języku niemieckim, sposobów odpowiedzi na reklamację, czy też komunikacji w trakcie rozmowy o pracę. Opanowanie języka na tym poziomie, daje olbrzymie możliwości na rynku pracy!

Oczywiście nie oznacza to, że tylko te osoby, które władają językiem niemieckim na tym poziomie, mogą próbować szukać pracy w Niemczech, ale nie ulega wątpliwości, że mają one znacznie łatwiejszy start, jeśli chodzi o praktyczną naukę najlepiej opłacalnych zawodów. A tych w Niemczech nie brakuje…

Informacje dodatkowe

Opanowanie wybranego poziomu (B1, B2), trwa od sześciu miesięcy do roku. W trakcie intensywnej nauki języka uczestnik kursu będzie nie tylko uczył się określonych formuł i sposobów ich zastosowania, ale też będzie prowadził konwersację z osobą, która ma duże doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu w Niemczech.

Taka osoba sprawi, że kurs języka niemieckiego na poziomie biznesowym, wejdzie na zupełnie nowy poziom. Dzięki niej słuchacze dowiedzą się nie tylko czegoś więcej na temat prowadzenia negocjacji w języku niemieckim, ale też nawyków, jakimi charakteryzują się tamtejsi biznesmeni, a nawet osoby rekrutujące do dobrze płatnych zawodów.

Cena, czyli koszt inwestowania w siebie

Co ciekawe, większość szkół językowych organizujących kurs języka niemieckiego, oferuje go w dość niskich cenach. Za typowy kurs B1 lub B2, trzeba zapłacić około 500 – 600 złotych. Oczywiście cena ta może wzrosnąć, ale nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę rozszerzenie tematyki kursu o dodatkowe informacje.

Podsumowując, biznesowy kurs języka niemieckiego, to świetna propozycja dla tych osób, które cenią sobie coś więcej, niż tylko przyjazną rozmowę z zachodnimi sąsiadami Polaków. To przede wszystkim inwestycja w siebie i we własne, językowe JA.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here