Ściany ze szkła

Najnowszy trend w aranżacji pomieszczeń to ściany ze szkła. Można takie montować zarówno w domu czy mieszkaniu, jak i biurach i innych budynkach. Ściany szklane pozwalają oddzielać pomieszczenia lub ich części, jednocześnie jednak nie ograniczając dostępu światła. Możliwości wykorzystania takich ścian jest bardzo wiele.

Ściany, dzięki którym powstają nowe pomieszczenia

W biurach i firmach ściany ze szkła to świetna opcja, pozwalająca tworzyć boxy dla klientów. W jednym pomieszczeniu można wydzielić nawet kilka boxów, w których możliwa będzie indywidualna rozmowa z klientem. Szklane ściany wydzielą boxy, jednocześnie – przynajmniej optycznie – nie zmniejszając wielkości pomieszczenia. Dzięki przeźroczystemu szkłu, dostęp światła do takich boxów będzie bezproblemowy.

Szkło elektryczne

Oczywiście są sytuacje, w których w kontaktach biznesowych konieczna jest dyskrecja. Pomogą tu ściany ze szkła elektrycznego. Takie ściany mają na całej swojej powierzchni drobinki metali. Po podłączeniu do prądu, szkło staje się matowe i nic przez nie nie widać. Po odłączeniu zasilania, szkło z powrotem jest przeźroczyste.

Szklane ściany w domu lub mieszkaniu

Możliwości wykorzystania takich ścian jest mnóstwo. Można takimi ściankami oddzielać pomieszczenia, nie ograniczając dostępu światła do nich. Ciekawym rozwiązaniem są ściany rozsuwane lub po prostu składane. W razie potrzeby można dzięki takim ścianom stworzyć pomieszczenie lub – jeśli w danym momencie nie jest potrzebne – po prostu ściany złożyć lub zsunąć. Tego rodzaju ściany idealnie sprawdzają się tam, gdzie klasyczne ściany spowodowałyby utrudniony dostęp światła. Doskonałym przykładem jest tu korytarz domu. Z reguły nie ma tam okien. Szklane ścianki pomiędzy – na przykład – korytarzem a pokojem, sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestrzenne, a dostęp światła do niego nie będzie niczym ograniczony. Szklane ścianki doskonale sprawdzają się też w łazienkach. Można nimi oddzielać różne części pomieszczenia, dzięki czemu korzystanie z łazienki będzie dużo bardziej komfortowe. Warto też pamiętać, że przy wielu czynnościach w łazience woda może być rozchlapywana. Szklane ścianki skutecznie zminimalizują to ryzyko.

Warto zapoznać się z ofertami firm tworzących szklane ściany. Montaż takich ścianek to opcja warta rozważenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here