Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości wymaga doświadczenia i wiedzy. Jakie są najpopularniejsze sposoby na zarabianie na nieruchomościach? Aktualnie jest popyt m.in. na powierzchnie magazynowe z powodu rozwoju kanałów e-commerce.

Podstawowe rodzaje nieruchomości to grunty, budynki i lokale, nieruchomości komercyjne, handlowe i przemysłowe. Stają się one coraz popularniejsze wśród osób, które poszukują sposobu na inwestowanie kapitału.

Popularne sposoby inwestowania w nieruchomości

Aktualnie jest dobry czas na inwestowanie w różne nieruchomości. Ta branża jest wolna od kryzysu mimo trwającej pandemii. Nieruchomości sprzedają się szybciej, niż zostaną wybudowane – dotyczy to mieszkań i domów, ale przede wszystkim odnotowujemy popyt na powierzchnie magazynowe.

Lokal mieszkalny na wynajem długoterminowy

Jest to jedna z najpopularniejszych form inwestycyjnych. Większość osób mających oszczędności decyduje się na tę formę lokowania kapitału. Część kupuje mieszkania z rynku wtórnego, znając popyt na wynajem w danej okolicy, inni stawiają na mieszkania z rynku pierwotnego. Nowe są lepiej zaprojektowane oraz wykończone, jest na nie wyższe zainteresowanie.

Lokal mieszkalny na wynajem krótkoterminowy

Część osób decyduje się na wynajem krótkoterminowy, czyli wynajem mieszkania na kilka nocy. Stawki są wyższe ze względu na częstsze sprzątanie i administrację, o cenie decyduje też lokalizacja nieruchomości.

Powierzchnie magazynowe

Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce cały czas rośnie, co jest rezultatem rozwoju branży e-commerce. Do wyboru jest wiele magazynów o różnym standardzie i powierzchni, można dopasować odpowiedni do potrzeb. Magazyny w Polsce budzą też duże zainteresowanie najemców i inwestorów zagranicznych.

Zwrot z inwestycji wymaga czasu, doświadczenia, odpowiedniej wiedzy i kapitału. Popyt na powierzchnie magazynowe jest bezpośrednio związany z tym, że zagraniczne firmy postrzegają Polskę jako lokalizację logistyczną, doskonale położoną. Polska to dobre miejsce do lokowania centrów logistycznych, poza tym zapewnia dostępność do wykwalifikowanej kadry i pracowników fizycznych, niższe koszty pracy i coraz lepszą infrastrukturę drogową. Trendy cały czas się zmieniają, zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe i zewnętrzne usługi logistyczne będą w nadchodzących latach kształtować rynek.

Zakup lokalu usługowego na wynajem

Na tę formę inwestycji decydują się zwykle osoby mające już doświadczenie – znające trendy rynku, jego potrzeby, potrafiące wybrać odpowiednią lokalizację. Trzeba też odpowiednio ustalić rodzaj prowadzonych usług.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here