Co to jest depresja?

Wraz z szybkim rozwojem psychiatrii na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, zwiększyło się zrozumienie ludzi na temat trudnego zagadnienia jakim są zaburzenia nastroju. Choroby psychiczne nie zawsze bowiem prowadzą do tego, co ogólnie uznawane jest za szaleństwo. Szaleństwo obrazowane w sztuce i kulturze to nic innego jak zaburzenia psychotyczne i dotyczą one tylko bardzo niewielkiego procenta osób, które zmagają się z różnego rodzaju problemami natury psychologicznej. Tymczasem znacznie częściej prawdziwą chorobą jest depresja, która dotyczy dziesiątek milionów ludzi na całym świecie.
Co to jest depresja? Otóż jest to choroba, która objawia się na wiele sposobów, ale jej najbardziej rozpoznawalnym objawem jest stopniowa utrata chęci do życia. Depresja prowadzi do stanu, kiedy to emocje stają się płytkie i grawitują w kierunku negatywnych, tym samym blokując napływ lepszych myśli, pełnych nadziei i optymizmu. Definicja depresji jest trudna do zmieszczenia w zaledwie paru zdaniach, co jest jednym z powodów dla których większość ludzi nie do końca wie, czym jest ta choroba.
Zatem jeżeli ktokolwiek zastanawia się co to jest depresja, dobrym sposobem na znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest użycie takich źródeł informacji jak Internet lub książki medyczne, które będą w stanie oddać najbardziej klarowany obraz na temat tej choroby. Jednakże każda chorująca na depresję osoba na pewno powie jedno – każdy, kto nie rozumie co to jest depresja, jest niewątpliwie człowiekiem, który ma dużo szczęścia.

oytam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here