ile kosztuje dron

Współcześnie na rynku dronów każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno profesjonaliści, dzieci, jak i zwykli użytkownicy używający ich sporadycznie. Wybór jest ogromny, w każdej kategorii dronów. Jak wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie?

Najbardziej popularnym rodzajem dronów są tak zwane drony rekreacyjne. Są przeznaczone dla osób zaczynające przygodę z tymi maszynami. Najprostsze modele pozwalają przede wszystkim opanować podstawy pilotażu. Zwykle nie są wyposażone w kamery, nie posiadają zbyt zaawansowanych systemów stabilizacyjnych i akumulatory, które pozwalają na dość krótką zabawę. Takie urządzeniem może być bardzo dobrym pomysłem na prezent, zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka.

Ile kosztuje dron takiego typu?

Ceny zaczynają się już poniżej 100 złotych. Należy sobie jednak zdawać sprawę z ograniczeń takiego urządzenia – często ze względu na niewielką wagę i gabaryty nie nadają się do stosowania na zewnątrz nawet w przypadku słabego wiatru. Nie są one w stanie wznieść się również na większe wysokości. Bardziej zaawansowane modele w tej kategorii są już wyposażone w kamerę lub chociaż miejsce na nią.
Umożliwiają wykonywanie bardzo dobrej jakości zdjęć i filmów, mają wbudowane bardziej zaawansowane systemy stabilizacji i można bez obaw używać ich na zewnątrz. Takie modele są dobrym wyborem dla amatorów posiadających już jakieś doświadczenie w operowaniu dronem, a do tego chciałby kręcić dobrej jakości filmy. Ile kosztuje dron z kamerą? Najprostsze modele zaczynają się już od 200 złotych, jednak za drona dla bardziej wymagających konsumentów należy wydać znacznie więcej.

Osoby z pewnym doświadczeniem w pilotażu i wykorzystujące drony w pracy zarobkowej powinny rozważyć zakup drona profesjonalnego. Są to maszyny przystosowane do konkretnych zadań i warunków, zwykle z bardzo dobrej jakości kamerami. Drony wykorzystywane są na przykład do prowadzenia badań naukowych, jednakże najbardziej popularne jest ich wykorzystanie w fotografii. Popularne w ostatnich latach jest ich używanie przez fotografów weselnych oraz developerów. Ci ostatni na przykład mogą w ten sposób fotografować budynki w sposób, który pozwala na pokazanie ich w całości. Ile kosztuje dron profesjonalny? Zwykle tańsze modele można znaleźć już za nieco ponad 1000 zł, jednak takie produkty niewiele się różnią od amatorskich.

dron w akcji

Po wyborze kategorii, w której należy szukać drona dla siebie, warto rozważyć inne aspekty. Bardzo ważny jest rodzaj sterowania. Najtańsze modele kosztujące kilkadziesiąt – kilkaset złotych są wyposażone w piloty bez wyświetlacza, między innymi dlatego, że same drony nie mają kamery na pokładzie. Drony z kamerą mogą być pilotowane albo za pomocą smartfonów, albo za pomocą specjalnych pilotów z wyświetlaczem lub uchwytem na tablet lub smartfon. Ekran zazwyczaj służy do podglądu na żywo z kamery drona, co jest bardzo ciekawą funkcją.

Osoby pragnące uwiecznić samych siebie w czasie przeróżnych przygód powinny rozważyć zakup drona z funkcją śledzenia. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest GPS – maszyna podążą na przykład za smartfonem.

Jednym z najpopularniejszych funkcji drona jest filmowanie – na rynku dostępne są modele z wbudowaną kamerą lub uchwytem na nią. Druga opcja jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie przy zakupie drona dla osób posiadających już kamerę. Jednak to właśnie drony z wbudowaną kamerą gwarantują kompatybilność obu urządzeń.

dron

Innymi aspektami istotnymi przy wyborze drona jest jego zasięg, ograniczany przez akumulator. Niewielkie, tanie modele są w stanie utrzymać się w powietrzu jedynie przez kilka minut, ale bardziej zaawansowane nawet do pół godziny. Warto też zwrócić uwagę na żyroskop, który umożliwia lepszą stabilizację maszyny, czujnik wysokości i maksymalną prędkość. Może ona być znaczna – w niektórych modelach nawet 50 km/h. Producenci oferują różne przydatne funkcje, niestety często znacznie wpływające na to, ile kosztuje dron. Kamera termowizyjna, kompas, akcelerometr, barometr, magnetometr, żyroskop, możliwość automatycznego powrotu do miejsca startu to jedne z wielu funkcji, które proponują producenci w swoich produktach.

Podsumowując, drony nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Jest to wspaniała zabawa i dla dzieci i dla dorosłych, a nawet mogą pomagać w pracy zawodowej. Aktualnie każdy w zależności od potrzeb i tego, ile kosztuje dron może pozwolić sobie na zakup własnego bezzałogowe statku powietrznego. W zależności od potrzeb, każdy znajdzie produkt dopasowany do konkretnych zadań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here