iinżynier budowy

Czasy kiedy wyższe wykształcenie stało się gwarancją satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy powoli dobiegają już końca. Kiedyś kiedy uczelnie i studiowanie były możliwością rozwoju stojącą otworem tylko dla nielicznych, zdobycie wykształcenia gwarantowało dogodną pracę w zawodzie. Obecnie licznej polskie uczelnie co roku wypuszczają na rynek pracy ogromne ilości absolwentów. Niestety niewspółmiernie do obecnego zapotrzebowania. Skutkuje to frustracją osób poświęcających często wiele lat na naukę i pracujących często za najniższą krajową, w pracy fizycznej, niezwiązanej w żaden sposób ze zdobytym wykształceniem.

Oczywiste stało się, więc, że nie wystarczy już tylko zdobyć wykształcenie wyższe, ale również znaleźć dobry pomysł na siebie, wstrzelić się w rynek pracy, jak i również wyróżniać się na tle innych studentów. Powoduję to ogólne zamieszanie wśród młodych osób, które nie mają pojęcia jak ukierunkować swój tok kształcenia. Na niewszczęcie decyzję o zawężeniu obszaru edukacji trzeba już podjąć na etapie szkoły średniej. Bowiem trzeba decydować czy udajemy się do szkoły zawodowej, technikum czy liceum ogólnokształcącego. W każdej z tych szkół ponadto trzeba również podjąć decyzję o profilu, na jaki będziemy uczęszczać. Wybór profilu i przedmiotów rzutuje natomiast na to co będziemy zdawać na egzaminie maturalnym.

W konsekwencji decyzja o przyjęciu na studia jest ustalana no podstawie wyników maturalnych z przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji na dany kierunek. Często zdawanie na maturze przedmiotów humanistycznych może zablokować nam drogę do studiowania kierunków ścisłych. Bardzo szybko wiec trzeba zacząć myśleć o przyszłości i ścieżce kariery jaką chcemy podążać. Jest to bardzo trudny wybór. Wiele osób szuka informacji na temat rynku pracy w internecie.

ile zarabia inżynier budowy

Można tu znaleźć liczne raporty dotyczące prognozowanych zawodów przyszłości oraz najlepiej płatnych zawodów. Młodzi ludzie ponadto często chcą przed podjęciem decyzji zorientować się na temat ile zarabia inżynier budowy, ile zarabia nauczyciel w szkole średniej, ile zarabia pedagog szkolny, ile zarabia dziennikarz prasowy, ile tłumacz przysięgły języka obcego, ile lekarz, ile stomatolog, a ile programista.

Chociaż takie rozeznanie pozwala nam uzyskać jedynie orientacyjne dane, można bez problemu zaobserwować pewne tendencje. Bez wątpienia dobrymi zarobkami i niespadającym poważaniem cieszą się wszelakie zawody medyczne. Zapotrzebowanie na doświadczonych lekarzy wszystkich specjalizacji, stomatologów, pielęgniarki czy ratowników medycznych będzie zawsze.
To samo tyczy się lekarzy weterynarii. Według powszechnej opinii na nisko płatną pracę nie powinni narzekać też absolwenci kierunków prawniczych. W obecnych czasach ze względu na bardzo szybki rozwój technologii i komputeryzację niezaprzeczalnie na rozważenie zasługują wszystkie kierunki techniczne. Liczne zakłady technologiczne, chemiczne czy biologiczne potrzebują pracowników do ich konstrukcji, obsługi i naprawy.

Niemalże w każdym zakładzie pracy potrzebni są wykwalifikowani informatycy, w tym wyjątkowo dobrze zarabiający programiści, których zadaniem jest między innymi projektowanie różnego rodzaju programów i aplikacji. Mogą się oni cieszyć kilkukrotnie wyższymi zarobkami niż inni inżynierowie. Jednak nie powinniśmy nie doceniać kierunków filologicznych w erze otwartości granic i globalnej wioski. Wiele firm zagranicznych ma swoje siedziby w Polsce jak i również Polskie firmy posiadają swoje zagraniczne oddziały.

na dużej budowie

Potrzeba pracowników do komunikacji między firmami, do tłumaczenia sprowadzanych zagranicznych urządzeń, do tłumaczenia pism sądowych i medycznych i wiele, wiele innych. Niespadającą popularnością cieszy się język angielski, nic dziwnego skoro jest to język międzynarodowy. Jest on jednak tak szeroko rozpowszechniony, ze dla niektórych pracodawców jest on wymagany, ale niewystarczający, rośnie zapotrzebowanie na języki mniej popularne, takie jakie języki skandynawskie, azjatyckie czy język ukraiński. Osoby posługujące się tymi językami mogą często liczyć na zarobki większe niż w przypadku języków najbardziej rozpowszechnionych i ogólnodostępnych.

Jednakże brak wyższego wykształcenia nie zamyka drogi do wysokich zarobków. Zaczyna bowiem brakować wykwalifikowanych fachowców takich jak kowale, hydraulicy czy krawce. Można też przemyśleć otwarcie własnej działalności takiej jak na przykład warsztat samochodowy, taki warsztat z dobrą renomą również jest dobrym pomysłem na zarobek. Każdego roku po ulicach jeździ coraz więcej samochodów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here