Jak wybrać kamizelkę nad wodę – od wakacji po kajaki

0
1118

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Co roku żywioł zbiera swoje żniwo, pozbawiając życia kilkaset osób. Dlatego planując jakikolwiek wyjazd nad wodę, warto dobrze się przygotować.

Podstawą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo nad wodą, podstawę stanowią kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Odpowiednio dobrane, zagwarantują nam bezpieczeństwo niezależnie od wszelkich napotkanych przygód.

Jednak jak wybrać właściwą kamizelkę? Która zapewni nam odpowiednią ochronę, nie ograniczając zanadto naszej wygody? Warto się tym kwestiom dokładniej przyjrzeć.

  • Pewność i bezpieczeństwo – kamizelka ratunkowa

W przypadku złych warunków, lub osób po prostu czujących się niepewnie w wodzie, warto wybrać kamizelki ratunkowe. Może i ograniczają nieco ruchy, ale każdy kto ją założy utrzyma się na powierzchni wody, niezależnie od własnych starań, czy sytuacji.

Sekret kamizelki ratunkowej tkwi w jej konstrukcji. Wypełnienie odpowiednim materiałem gwarantuje wyporność, natomiast specjalna budowa i kołnierz zapewnią prawidłową pozycję. Niezależnie, czy będziemy nieprzytomni, czy panicznie machali rękoma i nogami, nasza głowa i usta zawsze będą nad powierzchnią wody.

Kamizelki ratunkowe nie wyróżniają się wieloma różnymi krojami – w ich przypadku są stosowane sprawdzone, pewne rozwiązania. Z różnymi modelami możemy zapoznać się pod adresem gokajak.com.

  • Kamizelka asekuracyjna wyborem doświadczonych pływaków

Mimo, że niesamowicie użyteczne, kamizelki ratunkowe mogą dość mocno ograniczać ruchy. Dlatego też uprawiając sport, czy szukając czegoś wygodniejszego, warto rozważyć kamizelkę asekuracyjną. Również ona pomoże w nagłym przypadku utrzymać się na wodzie, jednak charakteryzuje się przy tym zdecydowanie bardziej komfortową budową. Z drugiej strony, by jej bezpiecznie używać, trzeba umieć pływać. Nie pomoże także zbytnio w przypadku utraty przytomności.

Kamizelka asekuracyjna jest odpowiednim wyborem dla sportowców, oraz na bezpieczne wypady osób już obeznanych z wodą. Zakładamy ją, by uzupełnić nasze umiejętności, by w przypadku zaskoczenia nie utonąć i mieć czas na własną reakcję. Wiele kamizelek jest wyposażonych w funkcję charakterystyczne dla różnych sportów, czy zajęć, dlatego też łatwo dopasujemy je pod nasze wymagania.

Dla własnego spokoju warto zaopatrzyć siebie i naszych najbliższych w odpowiednie kamizelki. Jeśli zachowamy rozwagę, z pewnością zagwarantują nam nie tylko udany, ale i bezpieczny urlop.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here