Jakie baterie do latarki wybrać

Od dłuższego czasu mamy możliwość ogromnego wyboru latarek na rynku. Najczęściej wybierane przez klientów są latarki typu EDC (Every Day Carry), czyli najczęściej kompaktowe, świetnie mieszczące się w kieszeni, torebce, czy schowku samochodu, z emiterem światła w postaci żarówki, lub LEDów. Możemy też wybierać pośród latarek czołowych, dla aktywnych; taktycznych, cechujących się wysoką trwałością i odpornością na warunku zewnętrzne; rowerowych czy turystycznych. Niezależnie od typu latarki jaką wybierzemy, bardzo ważny jest odpowiedni dobór baterii. 

Rodzaje baterii

Baterie cynkowo-węglowe

Obecnie na rynku mamy do czynienia z różnymi rodzajami baterii. Baterie cynkowo-węglowe są coraz rzadziej spotykane. Są tanie w produkcji, więc charakteryzuje je niewielka cena, niemniej jednak charakteryzują się krótką trwałością. Mają niską wydajność, a ich czas składowania to maksymalnie dwa lata. Istnieje również duże prawdopodobieństwo wylania się elektrolitu po ich rozładowaniu.

Baterie alkaiczne

Znacznie bardziej popularne i trwałe są baterie alkaliczne. Ich czas składowania to pięć do siedmiu lat, są zatem znacznie bardziej żywotne. Mają dużą pojemność i rzadko dochodzi w nich do rozlania elektrolitu po całkowitym rozładowaniu.

Baterie srebrowe

Istnieją również baterie srebrowe charakteryzujące się stabilnym napięciem wyjściowym. Ich trwałość to około pięć lat.

Baterie litowo-manganowe

Używane są także baterie litowo-manganowe. Mają dużą gęstość energii i żywotność trwającą do dziesięciu lat.

Na rynku mamy również do czynienia z różnego rodzaju akumulatorkami wielokrotnego użytku (NiNH lub NiCd). Duży wybór różnych dostępnych rodzajów baterii znajdziemy na przykład pośród produktów GP Batteries.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, które z baterii będą dla nas najbardziej odpowiednie, pozostaje do rozwiązania jeszcze jedna trudność – wybór producenta. Czy zdecydować się na wersję ekonomiczną czy zasugerować się reklamą? Na szczęście z każdej sytuacji jest wyjście i można znaleźć rozwiązanie łączące przystępną cenę i doskonałą jakość. Doskonały wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników latarek stanowią baterie GP. GP Batteries oferuje nam ogromny wybór wszelkich rodzajów baterii łączących te dwie najczęściej interesujące konsumenta cechy. Ich cena nie uszczupli portfela, a jakość zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. GP Batteries to nie wyłącznie baterie. Znajdziemy tam wybór akumulatorków w komplecie ze znakomitymi ładowarkami. W bogatym i cieszącym oko asortymencie znajdziemy również same latarki zarówno nagłowne, jak i ręczne. Bogata różnorodność produktów oprócz świetnej jakości oferuje nam doskonałe wzornictwo, co stanowi kolejny, może nie najistotniejszy, ale przecież ważny argument.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here