Okna w antracytowym kolorze

0
3399

Wybór okien musi być przemyślany z wielu powodów. Po pierwsze od tego zależy komfort cieplny we wnętrzach naszego domu, po drugie walory estetyczne też są ważne, w końcu okna muszą pasować do stylu domu, jego elewacji, koloru, otoczenia. Jakie okna wybrać? Czy okna w kolorze antracytowym to dobre rozwiązanie?

Po czym rozpoznać dobrej jakości okna?

Stolarka okienna to spory wydatek, dlatego wiele osób chce trochę na niej zaoszczędzić. Niestety decydując się na okna z najwyższej półki cenowej, nie możemy oczekiwać, że będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, po kilku latach może okazać się, że trzeba będzie je wymienić na nowe. To, dlatego na stolarce okiennej nie należy przesadnie oszczędzać. Dobre okna będą zapewniać nie tylko odpowiednią estetykę, ale będą przyczyniać się także do znacznego obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem. Oczywiście wybór odpowiednich okien to nie wszystko, bo trzeba znaleźć odpowiedniego fachowca, który będzie w stanie w odpowiedni sposób zamontować nam okna, inaczej nie będą spełniać swojej funkcji, jak należy.

Okna muszą być przede wszystkim energooszczędne, dlatego warto pomyśleć o modelu trzyszybowym o lepszym parametrze Ug. Obecnie standardem jest montaż ciepły, który zapewnia bardzo dobrą szczelność. Tak, więc będą chroniły przez niepotrzebnymi stratami ciepła oraz powstawaniem pleśni. Nowoczesne okna są zazwyczaj wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe, co stanowi bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku właścicieli domów jednorodzinnych czy mieszkań zlokalizowanych na parterze. Warto chronić przede wszystkim okna balkonowe, wejścia na taras, które są zdecydowanie najsłabszym ogniwem. Ważne będzie także tłumienie hałasu, na to również należy zwrócić szczególną uwagę. Właściwości akustyczne okien określa parametr Rw, im wyższa wartość tego parametru, tym lepiej.

Trendy we wzornictwie okien

Obecnie nie trzeba ograniczać się do standardowych, białych okien wykonanych z PCV, możliwości jest nieskończenie wiele. Większość producentów ma bardzo bogatą paletę kolorów, tak więc barwę można dopasować do swoich potrzeb i stylu domu. Antracyt okna to bardzo ciekawa propozycja, okna w tym kolorze prezentują się bardzo efektownie i elegancko, jednocześnie oryginalnie, bo nie jest to przecież tak oczywisty kolor jak brąz czy biel. Okna antracytowe będą dobrze wyglądać przede wszystkim w nowoczesnych budynkach, które posiadają elewację w tym samym kolorze. Pamiętajmy, że stolarka okienna i drzwiowa powinna mieć jeden wzór i kolor, aby była spójna.

Stolarka okienna w kolorze antracytu doskonale skomponuje się ze stylem skandynawskim, nowoczesnym, będzie dobrze wyglądać przede wszystkim zestawiona ze stylem prostym, surowym, który jest wręcz minimalistyczny. Obecnie ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Można zestawić ze sobą różne rozwiązania architektoniczne, ważne jest to, żeby miały ze sobą elementy wspólne.

Walory estetyczne też są ważne

Chociaż większość z nas wybiera okna patrząc głównie na ich parametry termoizolacyjne, to prawda jest taka, że walory estetyczne tez są bardzo ważne i nie należy ich pomijać. W końcu od tego, jakie okna i drzwi wybierzemy w dużej mierze będzie zależeć to, jak ostatecznie będzie prezentował się nasz dom. Warto korzystać w nowoczesnych rozwiązań, które są praktyczne i stylowe jednocześnie. Każdy szczegół jest ważny, również kolor okien, jakie będziemy mieć w domu. Stolarka okienna jest droga, jednak warto zainwestować w lepszej jakości okna, dzięki temu będziemy mieć pewność, że posłużą przez lata i straty ciepła będą ograniczone. Okna w ciemnym kolorze będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku budynków utrzymanych w jasnych kolorach z ciemnym pokryciem dachowym oraz elewacją. Ważne jest to, aby te trzy elementy były utrzymane w podobnych, albo takich samych barwach, dzięki temu budynek będzie prezentował się bardzo elegancko i stylowo. Antracyt to kolor niezwykle uniwersalny, który można dopasować do większości aranżacji zarówno jeżeli chodzi o zewnętrzny wygląd domu, jak i jego wnętrze.

Więcej: http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-antracyt

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here