ile kosztuje oklejenie auta

W dzisiejszych czasach wydaje się, że potrzeba wyróżnienia się z tłumu innych ludzi jest dość duża. W czasach, kiedy produkowało się pierwsze samochody już sam fakt posiadania tego pojazdu był wystarczającym sposobem, by zwrócić na siebie uwagę innych. Nie każdy bowiem mógł sobie pozwolić na taki zakup. Aktualnie liczba samochodów na drogach całego świata rośnie zaskakująco szybko każdego roku. Mogą sobie pozwolić na jego posiadanie także mniej zamożne osoby. Nic więc dziwnego, że istnieje część osób, które poświęcić potrafią bardzo dużo pracy i pieniędzy na to, aby móc pochwalić się posiadaniem pojazdu jedynego w swoim rodzaju.

Jedną z rzeczy, które można zmienić w samochodzie jest jego kolor

Pierwsze samochody w fabrykach Forda dostępne były jedynie w kolorze czarnym. Z czasem kolejni producenci zaczęli wprowadzać coraz większy wybór w tym zakresie. Wszystko po to, by coraz lepiej wpisywać się w gusta klientów i zaspokoić ich rosnące potrzeby. Aktualnie kupując samochód należy dokonać wyboru nie tylko w ramach marki czy konkretnego modelu i rocznika, ale także jego koloru. Dla jednych kolor nie ma żadnego znaczenia a liczyć się będzie tylko wnętrze i możliwe osiągi, dla innych ta kwestia jest równie istotna jak wszystko inne.

Jednym z najbardziej oczywistych i chyba najbardziej popularnym sposobem na zmianę koloru samochodu jest po prostu zmiana lakieru. Wystarczy zlecić to specjaliście, który pomoże w wyborze lakieru odpowiedniego producenta. Wszystko po to, by uzyskany efekt był trwały i odporny na warunki atmosferyczne czy lekkie uderzenia. Przed lakierowaniem sprawdzony zostanie także ogólny stan nadwozia.

porsche

Ewentualne rysy lub małe wgniecenia zostaną naprawione przed położeniem lakieru. Koszty, jakie się z tym wiążą zależeć będą od renomy salonu, ilości oraz wielkości elementów, które mają zostać pomalowane a także od producenta i koloru użytego lakieru. I tak koszt może dochodzić nawet do 10 tys złotych w przypadku malowania całego nadwozia. Pojedyncze elementy, jak na przykład drzwi, to koszt 200 do 400 złotych.

Bardzo ciekawą alternatywą jest oklejanie samochodu folią. Na pierwszy rzut oka pomysł wydawać się może nieco szalony i mogą pojawić się obawy dotyczące trwałości tego rozwiązania. Okazuje się jednak, że to rozwiązanie ma wiele korzyści. Co bardzo ciekawe dobrej jakości okleina będzie wręcz chronić karoserię przed niektórymi rodzajami uszkodzeń. Jest to dość solidne zabezpieczenie na przykład przed skutkami uderzeń kamieni, które uderzają w samochód w trakcie jazdy po drodze.

Zastosowanie oklein daje bardzo duże pole do popisu

Dostępnych jest całe mnóstwo nie tylko jednolitych kolorów, ale także wzorów. Wydaje się, że przede wszystkim ta druga opcja jest tym, co przekonuje wiele osób do skorzystania z tego właśnie rozwiązania. Jednym z bardzo popularnych wzorów jest na przykład tak zwany carbon, czyli imitacja włókna węglowego. Daje to wrażenie niezwykłej elegancji ale także lekkości i wysokiej trwałości.

Oczywiście takiego wzoru raczej nie stosuje się na całej powierzchnia nadwozia. Zdecydowanie częściej używa się go do oklejenia tylko wybranych fragmentów. Stosując folię nic nie stoi na przeszkodzie, żeby także stworzyć samochód, który sprawiać będzie wrażenie, jak gdyby zrobiony był z wysokiej jakości lakierowanego drewna. Jedynym co ogranicza właściciela w tym zakresie jest jego wyobraźnia.

oklejone auto

Podobnie jak w przypadku lakierowania samochodu, to ile kosztuje oklejenie auta, zależeć będzie między innymi od tego, jak duża powierzchnia będzie oklejana. Lepiej też nie dać się skusić pozornym oszczędnościom i nie decydować się na samodzielne oklejanie auta. Zdecydowanie lepiej będzie zlecić do zadanie specjaliście. Prawidłowe oklejanie wymaga bowiem sporej ilości pracy oraz wiedzy jak zrobić to dobrze. Konieczne jest prawidłowe wycięcie wszystkich elementów a następnie naklejenie tego w taki sposób aby idealnie przylegało do powierzchni. Wszelkiego rodzaju pęcherze i niedociągnięcia są absolutnie niedozwolone. Niekiedy konieczne jest wielokrotne przyklejanie i odklejanie danego elementu zanim zostanie od idealnie dopasowany.

Jedną z ogromnych zalet oklejania samochodu folią jest to, że w razie zmiany zdania można dość łatwo się jej pozbyć. Jeśli więc po jakimś czasie konieczne będzie podjęcie trudnej decyzji o sprzedaży takiego cacka, a nowy nabywca nie będzie za bardzo zainteresowany takim wyglądem samochodu to bez większych trudności można powrócić do oryginalnego wyglądu, odsłaniając nienaruszony lakier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here