włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów często budzi wiele niewyjaśnionych pytań. Jednym z najczęściej zadawanych jest to dotyczące tego, czy przed farbowaniem powinno się myć włosy. Jak jest naprawdę i jakie są podstawowe zasady farbowania włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dlaczego-myjemy-wlosow-farbowaniem/

Mycie włosów przed farbowaniem

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są włosy. Jeżeli są naprawdę mocno przetłuszczone, bo np. nie były myte przez tydzień, to warto jest je umyć. Wynika to z faktu, że fryzjerowi łatwiej będzie wtedy dobrać odpowiedni odcień. Warto pamiętać, że tłuste włosy wyglądają zazwyczaj na ciemniejsze. Co więcej, wielu ze stylistów fryzur uważa, że brudne włosy znacznie utrudniają im pracę. Należy więc ocenić samodzielnie, czy włosy są jeszcze w akceptowalnym stanie.

Nie należy jednak myć włosów dzień przed farbowaniem lub w tym samym dniu. Istnieje przekonanie, że zabieg koloryzacji przeprowadzony na czystych włosach daje lepsze efekty. Jak się okazuje – nie do końca tak jest. Jedyne o czym należy pamiętać to, żeby przed koloryzacją usunąć z powierzchni włosów wszelkie pozostałości produktów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych. Tylko wtedy, farba będzie mogła dogłębnie wniknąć w strukturę włosa.

Wielu fryzjerów zaleca umycie włosów szamponem oczyszczającym maksymalnie dwa dni przed farbowaniem. Jest to jeden z najbardziej optymalnych terminów.

Dlaczego nie należy myć włosów przed koloryzacją?

Łój oraz oleje znajdujące się na włosach, stanowią naturalną barierę ochronną. Jest to osłona, która zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem produktów koloryzacyjnych. Ma ona także istotny wpływ na ochronę skóry głowy. Łój zabezpiecza przed powstawaniem ewentualnych podrażnień i przesuszeń.

Przed zabiegiem koloryzacyjnym, zalecane jest czesanie włosów szczotką. Usunie to wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na ich powierzchni. Uważa się, że czynność ta jest w zupełności wystarczająca. Inaczej sytuacja wygląda wtedy, kiedy ma się zamiar przeprowadzić np. trening na siłowni. Wtedy oczywistym jest, że włosy wymagają dogłębnego oczyszczenia i odświeżenia.

Przeczytaj też: http://www.ufendi.pl/szkodliwe-nawyki-pielegnacji-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here