Wschodnie Czechy to kraina, która kojarzona jest z Karkonoszami i skalnymi miastami. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą tu urządzać ciekawe wycieczki w pięknej scenerii, ciesząc się szeroką ofertą aktywnego wypoczynku. Czechy Wschodnie mogą okazać się jednocześnie miejscem bardzo atrakcyjnym i dla tych, którzy wolą zwiedzać piękne miejscowości oraz ich zabytki. W gronie miejsc, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wycieczki po wschodniej części państwa czeskiego, ważne miejsce zajmuje Harrachov. Jakie atrakcje promują tu lokalne biura podróży? W jaki sposób można spędzić czas na terenie tej miejscowości?
Harrachov to miejscowość, na terenie której na nudę narzekać nie można. Leżąca w górskiej okolicy miejscowość jest przede wszystkim ważnym ośrodkiem sportów zimowych, a dzięki licznym wyciągom każdy narciarz może tu miło spędzić czas. Bliskość polskich Jakuszyc sprawia, że chętnie zaglądają tu również Polacy. Narciarstwo biegowe i zjazdowe staje się tu podstawą spędzania wolnego czasy, choć i piesze wycieczki w rejonie Gór Izerskich są bardzo popularne. Wędrówki doliną rzeki Mumlavy są kolejną propozycją dla tych osób, dla których Czechy Wschodnie to przede wszystkim kraina dla aktywnych.
Nie brak i innych atrakcji, z których turyści chętnie korzystają. Atrakcyjnym punktem wycieczki po tej okolicy może się okazać Muzeum Szkła oraz Muzeum Górnictwa. Jak przystało na ważny ośrodek sportów zimowych, Harrachov może się tez pochwalić odpowiednim muzeum. To Muzeum Narciarstwa, które jest placówką chętnie odwiedzaną nie tylko przez amatorów tego sportu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here