Turyści, którzy odwiedzają Paryż, z chęcią korzystają z możliwości wybrania się do pobliskiego Wersalu. Znajdujący się tu pałac zaliczany jest do grona najważniejszych zabytków Francji, a wycieczki odwiedzające królewską rezydencję mogą przeżyć niezwykłą przygodę w francuską sztuką oraz z historią. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego obiektu?

Wersal to rezydencja, która ściśle wiąże się z postacią Ludwika XIV. Król Słońce, znany ze swego zamiłowania do okazałych rezydencji i pięknych ogrodów, był w stanie sporo zainwestować w swe siedziby. Miały one podkreślać jego bogactwo oraz ogromną rolę w państwie. Do dziś w Wersalu można poczuć taką właśnie atmosferę. Luksus i bogactwo są tu widoczne na każdym kroku. Już same ogrody otaczające pałac robią ogromne wrażenie. A sama rezydencja i jej wnętrza to istna gratka dla każdego miłośnika sztuki. Wspaniałe pomieszczenia i ich niebanalne dekoracje mogą oczarować każdego. Prywatne gabinety Ludwika XVI, królewskie sypialnie oraz słynna Galeria Zwierciadlana to największe perełki tego miejsca. Dla polskich turystów wielką gratką jest też wizyta w apartamentach, w których gościła Maria Leszczyńska.

Piękne wyposażenie wnętrz oraz otoczenie rezydencji wersalskiej sprawiają, że wizyta w tym miejscu na długo pozostaje w pamięci turystów. Wersal bez wątpienia zasłużył sobie na swą sławę, a o jego popularności najlepiej świadczyć mogą tłumy zaglądających tu turystów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here