Stare pomysły w nowej realizacji – kominki wolnostojące

0
1047

Moda przypomina nieco bumerang zataczający w powietrzu kręgi, a przy tym pokazujący efektowne ewolucje. Tak jest z pomysłami sprzed lat. Kominki były zawsze popularnym miejscem, niestety socrealizm odmówił im wstępu do domów z racji szczupłości przestrzeni.

Nowe odkrycie

W tych czasach bardziej popularne były piecyki typu koza. Niewielkich rozmiarów. Wykonane z solidnego materiału. Wytrzymywały wiele sezonów intensywnej eksploatacji. Nie zawsze grzeszyły urodą, za to dawały pewny efekt. Mogły na dodatek spalać każde paliwo.

Metamorfoza dawnej kozy

Dziś zgodnie z duchem czasu i osiągnięć technologicznych nieśmiała koza zmieniła się w sprzęt ładny, profesjonalnie wykonany i posiadający niespotykane u poprzedniczek osiągi.

Gdzie udać się po kominek wolnostojący?

Piecyki wolnostojące można nabyć u polskiego dostawcy importowanych kominków marki JØTUL i Scan oraz polskie konstrukcje marki IGNIF. Te ostatnie projektuje się zgodnie z upodobaniem klienta na indywidualne zamówienie. Dostawca prowadzi kompletną stronę www pod adresem Kominki Koszalin.

Kiedy zachodzą przesłanki do kupna kominka wolnostojącego?

Jeśli kominek ma stanąć w już istniejącym i wykończonym pomieszczeniu jest to powód, żeby właśnie zakupić wolnostojącą jednostkę grzewczą. Do pewnego oczywiście stopnia, inwestor nie jest skrępowany sposobem połączenia z istniejącym kominkiem. W wypadkach wyjątkowych nawet brak komina nie jest przeszkodą. Kominek może zostać połączony z zaaranżowanym kominem zewnętrznym wykonanym z wysokiej jakości blach odpornych na korozję paleniskową.

Niezaprzeczalną zaletą zwartej konstrukcji kominka wolnostojącego jest szeroka oferta projektów designerskich. W wersji dedykowanej można popuścić wodzy fantazji i zaprojektować coś naprawdę kunsztownego.

Zaletą niedającą się porównać z niczym jest montaż. W porównaniu z tradycyjną murowaną zabudową daje oszczędności czasu do kilkudziesięciu procent. Ustawienie pieca, wymiarowanie rur łączących i posadowienie w ścianie wkładki kontaktowej zajmie nie więcej niż dwie godziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here