Ozonowanie

Ozonowanie auta to jedna spośród najbardziej skutecznych metod dezynfekowania. Ozon, jako cząsteczka tlenu trójatomowego, dąży do całkowitego utlenienia, dzięki czemu wszystko z czym ma kontakt podlega sterylizacji. Dlatego też użycie generatora ozonu w środku samochodu, będzie również związane z ozonowaniem klimatyzacji i może służyć jej odgrzybieniu. W przypadku, kiedy generator ozonu używany jest wyłącznie do ozonowania wnętrza, trzeba także włączyć wentylację, co zapewni przepływ powietrza, a co za tym idzie równomierne docieranie ozonu do każdego miejsca.

Ozonowanie auta w warsztacie samochodowym

Poza samodzielnym użyciem generatorów ozonu, które dostępne są na przykład w sklepie internetowym o3ozon.pl, mamy możliwość skorzystania z usługi ozonowania w warsztatach samochodowych. Usługa ta jest dość powszechna i łatwo dostępna, niemniej jednak jest to wydatek rzędu ok. 70 złotych. Nabywając własny ozonator, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale mamy możliwość korzystania z niego zawsze wtedy, kiedy mamy taką potrzebę. Ozonatory skutecznie utleniają szkodliwe ftalany i formaldehydy, które obecne są w sztucznych tworzywach domowych mebli. Ozon usuwa nagromadzone przez wiele lat nieprzyjemne zapachy z różnych pomieszczeń w naszych domach. Spali także alergeny wziewne, grzyby, wirusy i bakterie, dezynfekując nie tylko powietrze w pomieszczeniu, ale też wszystkie umieszczone w nim przedmioty – materace, zasłony, dywany itp.

Jak samodzielnie ozonować auto? – praktyczna instrukcja 

Ozonowanie auta powinno zostać poprzedzone usunięciem źródła nieprzyjemnego zapachu (o ile jest to wykonalne)

Jeśli auto było już czyszczone, zaś tapicerka prana, ozonować możemy zaraz po przeprowadzonym sprzątaniu – nie ma tutaj potrzeby czekania na wyschnięcie. Ozonatory są przystosowane do pracy w tego typu warunkach.

Mamy już ozonator samochodowy i co dalej?

Celem usunięcia odoru z kabiny auta i odgrzybienia jego klimatyzacji, trzeba umieścić ozonator na siedzeniu albo na podłodze siedzenia pasażera, z przodu pojazdu w taki sposób, żeby wylot urządzenia został skierowany w miejsce zasysania powietrza do klimatyzacji, które znajduje się zawsze z tyłu schowka pasażera. Drzwi i okna muszą być zamknięte, klimatyzacja ustawiona na obieg zamknięty, na największą moc i najniższą możliwą temperaturę chłodzenia.

Ozonowanie klimatyzacji i samochodu – ile to potrwa?

W zależności od mocy konkretnego ozonatora, jego wydajności, zabieg ozonowania w podstawowej wersji trwa od 15 minut do godziny. Oczywiście jest to przybliżony czas, ponieważ zależy on w dużej mierze od stopnia zagrzybienia klimatyzacji, typu odoru, czy rozmiaru auta. Zatem czas ozonowania może się wydłużyć, albo wręcz przeciwnie – skrócić. W przypadku, kiedy po przeprowadzonym ozonowaniu przykry zapach będzie się nadal utrzymywał, zabieg należy powtórzyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here