porcelana

Porcelana kojarzy się nam z bielą, ewentualnie drobnymi kolorowymi lub złotymi akcentami, które podkreślają jej idealny wygląd. Niektórym wydaje się przez to nudna i nie pasuje do ich wyobrażenia o zestawie obiadowym czy kawowym. Ale czy na pewno musi taka być? Przekonajmy się!

Piękna zastawa podkreśli elegancję domu

Niektórzy uważają, że w jedzeniu przede wszystkim liczy się smak. I choć jest to prawdą, nie ulega także wątpliwości, że wygląd potraw jest równie ważny. Pozwala on jeszcze bardziej rozkoszować się ich smakiem – w końcu jemy także oczami i pięknie podane dania smakują nam po prostu lepiej. Również pięknie zastawiony stół może zostać lepiej odebrany przez gości lub rodzinę i sprawić, że będą oni jeszcze chętniej uczestniczyć w spotkaniach. Bez wątpienia poczują się uhonorowani za pomocą pięknej zastawy.

Właśnie z tego powodu warto zainwestować między innymi w porcelanę, która doskonale sprawdzi się jako elegancka zastawa stołowa. Pozwoli poczuć wyjątkowość sytuacji albo uhonoruje osoby, które zebrały się przy stole. Niewątpliwie będzie też świadectwem gustu tych, którzy na obiad zapraszali.

Porcelana nie zawsze biała

Przywykliśmy do bieli, jednak porcelana nie zawsze musi mieć taki kolor. Nowoczesne zastawy stołowe coraz częściej występują w innych barwach, nawet bardzo ciemnych – dzieje się tak również w przypadku zastaw stołowych i serwisów kawowych z porcelany.

Kolorowa porcelana Alumina zachwyci wszystkich miłośników wyjątkowych serwisów. Wśród wielu różnych kolekcji znajdziemy między innymi porcelanę z delikatnymi wzorami, takimi jak cienkie złote paseczki, jak i porcelanę we wszystkich kolorach tęczy: od delikatnego błękitu aż po intensywną czerwień. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć dla siebie jej idealny rodzaj.

Porcelana jako inwestycja

Warto zauważyć przy tym, że serwisy z porcelany są nie tylko eleganckie, ale również cenne. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, które możemy zarówno wykorzystywać, jak i podziwiać jako wyrafinowaną kolekcję. To także doskonała inwestycja, ponieważ cena porcelany często rośnie z czasem, podobnie jak dzieje się w przypadku innych dzieł sztuki. Dzięki temu możemy szybko uzyskać nie tylko oryginalny serwis, ale też wspaniałą lokatę pewnej części majątku.

Porcelana w prezencie

Tradycyjnie porcelana często ofiarowywana była w prezencie dla nowożeńców. Również dziś można kontynuować ten zwyczaj i zachwycić młodą parę ciekawymi dziełami sztuki użytkowej. Nieoczywistym, ale zachwycającym prezentem może stać się właśnie jej nowoczesna, kolorowa wersja, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej wybredne osoby. Można ją będzie z łatwością dobrać do ulubionych barw nowożeńców, co na pewno jeszcze bardziej zindywidualizuje prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here