Premixy do e-papierosów: korzystna alternatywa dla zwykłych liquidów

0
1325

Premixy to podobnie jak liquidy mieszanki przeznaczone do stosowania w e-papierosach. W przeciwieństwie do nich – nie posiadają jednak w składzie nikotyny. Dzięki temu są wybierane przez osoby stroniące od zapachu papierosów lub pragnące zupełnie zrezygnować z nikotyny. Wielu również decyduje się na mieszanie premixów z nikotyną w płynie. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem stosowania premixów – poniżej udzielamy kilku porad przed pierwszym zakupem.

Premixy – wiele powodów do stosowania

Premixy to wybór zarówno osób, które do tej pory stosowały zwykłe liquidy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają vapowanie. Czym jest premix? W dużym uproszczeniu – jest mieszanką bazy (na którą składają się glikol z gliceryną) oraz aromatów. Pod tym względem, różni się od liquidu jedynie brakiem nikotyny. By móc stosować premix należy korzystać dodatkowo z nikotyny w formie tak zwanych shotów.

Dlaczego sprawa jest tak skomplikowana? Niestety, specjalna ustawa znacząco ograniczyła dostępność płynnej nikotyny – można ją nabyć w pojemnikach nie większych niż 10 ml. Noszenie przy sobie dużej ilości małych buteleczek nie byłoby wygodne, dlatego – miesza się je z premixami. Shoty nikotynowe różnią się przede wszystkim stężeniem – shoty beznikotynowe mają zerowe stężenie, a najwyższe dostępne to shoty o stężeniu 18 mg.

Premixy dostępne są w pojemnikach o rozmiarach podobnych jak liquidy – od 30 do 120 ml. Warto podkreślić, że premixy są tańsze niż typowe liquidy – buteleczka średniej wielkości kosztuje ok. 20-35 zł.

Vapowanie premixa – w telegraficznym skrócie

Najważniejsze są dwa etapy przygotowania premixów do vapowania. Pierwszy to odmierzanie dawki shota nikotynowego.  Drugi to wymieszanie premixa z przygotowanym shotem.

Odmierzenie dawki zależy od różnych czynników – w tym od naszych upodobań i stężenia nikotyny w wybranym shocie. Najczęściej, premixy miesza się z dwoma shotami, by uzyskać płyn o objętości 50, 60 lub 100 ml. Wyjściowy poziom stężenia nikotyny ulega więc obniżeniu – co należy mieć na uwadze przygotowując premix.

Premixy można stosować od razu po wymieszaniu z shotem, zgodnie z zasadą shake & vape. Wiele osób preferuje jednak odstawić premixy na 2-3 dni po ich wymieszaniu i spożyć dopiero po tym okresie.

Polecane smaki prefixów

Podobnie jak liquidy, premixy dzielą się na cztery główne kategorie smakowe: tytoniowe, deserowe, owocowe i te o smaku napojów. Wybór konkretnego premixa zależy głównie od twoich preferencji. Najczęściej, rozpoczyna się od premixów owocowych, które uważane są za najzdrowsze i najbezpieczniejsze. Ponadto, premixy owocowe są dostępne w wielu wariantach smakowych, co pozwala na ich długotrwałe testowanie i poszukiwanie tego optymalnie pasującego do naszego gustu.

Dla osób początkujących warto polecić premixy o smaku soczystego mango – ich głęboki aromat będzie przyjemny w smaku oraz nie podrażni niewprawionych dróg oddechowych. Dobrym pomysłem będzie również granat i aloes – który wprawi cię w błogi stan.

Artykuł powstał przy współpracy z liquider.eu – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here